Facebook Google+ Twitter

Łódź: Policja obezwładniła mężczyznę, który chciał się podpalić

Współautorzy:

Łódzcy policjanci w południe obezwładnili mężczyznę, który w samym centrum Łodzi - na placu Wolności, groził samopodpaleniem oraz detonacją ładunku wybuchowego.

Mężczyzna rozmawia z policyjnymi negocjatorami. Jest bardzo spokojny, chce aby na miejsce przyjechały media. / Fot. Mateusz TrzuskowskiTuż po godzinie 9 dyspozytor centrum dowodzenia Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odebrał telefon od mężczyzny, który twierdził, że stoi pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, oblany łatwopalną substancją, a w plecaku ma bombę.

Na miejscu natychmiast pojawiło się kilkudziesięciu policjantów i strażników miejskich, dwie karetki pogotowia oraz dyspozytor inżyniera miasta. Z miejsca zdarzenia ewakuowano wszystkich przechodniów. Policja odcięła drogę do placu Wolności w kwadracie ulic: Zachodnia, Więckowskiego, Wschodnia, Ogrodowa, co spowodowało komunikacyjny paraliż centrum miasta. Komunikacja miejska kursowała objazdami aż do godziny 15.

Uwolnić aresztowanych żołnierzy


Około 12:15 - blisko 3 godziny po rozpoczęciu akcji - funkcjonariusze obezwładnili 37-letniego łodzianina. / Fot. Mateusz TrzuskowskiUbrany w moro 37-letni mieszkaniec łódzkiej dzielnicy Polesie, zażądał natychmiastowego uwolnienia żołnierzy, niedawno aresztowanych, w związku z zabójstwem cywilów w Afganistanie. Zapowiadał, że jeśli nikt nie spełni jego żądania, podpali się oraz zdetonuje ładunek wybuchowy, który miał ponoć w plecaku. Mężczyzna nie stawiał oporu policjantom. Wcześniej powiedział: - To jest wojna! Krew za krew! / Fot. Mateusz Trzuskowski

Prócz rozmowy z jednym z dziennikarzy, policjanci kilkakrotnie pozwalali mężczyźnie na rozmowy przez telefon, dzięki czemu desperat uspokoił się. W trakcie dyskusji z negocjatorem mężczyzna pił piwo oraz palił papierosy. Około godziny 12:15 funkcjonariusze przekonali łodzianina do poddania się i obezwładnili go.

– Po przeszukaniu rzeczy mężczyzny, policjanci nie znaleźli innych niebezpiecznych przedmiotów. Tuż po zatrzymaniu został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji – powiedziała gazecie Wiadomości24.pl podinsp. Magdalena Zielińska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wybuch kontrolowany


Policyjny pirotechnik prześwietla plecak, który pozostawił mężczyzna na płycie pomnika Tadeusza Kościuszki. / Fot. Mateusz TrzuskowskiPo obezwładnieniu 37-latka na płycie pomnika Tadeusza Kościuszki pozostał jego plecak, w którym według mężczyzny ukryty był ładunek wybuchowy. Po kilkukrotnym prześwietleniu plecaka, dwie minuty przed 13, policyjny pirotechnik zdetonował go.

Według ustaleń "Gazety Wyborczej", desperat ma na imię Robert. Do niedawna był wolontariuszem fundacji pomagającej dzieciom. Ostatnio pracował na budowie na Nowym Złotnie.

Jeśli mężczyźnie zostaną postawione zarzuty, grozi mu od 2 do 4 lat więzienia.


Przeczytaj także:
Desperat z placu Wolności przebywa na obserwacji psychiatrycznej

Zobacz zdjęcia:
Łódź: Desperat na Placu Wolności

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Tak zmieniłem zdjęcie... Chyba to widać ;-)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daniel, staram się być obiektywna :) zmieniłeś zdjęcie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lucy ale dywagujesz normalnie :-] A ja myślę, że jak już mowa o jakimś kandydacie do jakiejkolwiek nagrody, to jest nim Mateusz... Bez jego zdjęć nie byłoby tego tekstu, który zebrał tyle plusów :-) Przecież ja tu tylko sprzątam :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.11.2007 03:06

ja nie obcinalem nog;/ kadr byl dobry

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś do mieszkania mojego znajomego , przyszedł jego kolega, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z okna. Zaczął otwierać okno , a mój przerażony znajomy za wszelką cenę chciał go od tego zamiaru powstrzymać. Dla "samobójcy" była to woda na młyn , i jeszcze energiczniej zadzierał nogę na parapet , oczywiście tak , żeby nie skoczyć. Wtedy podszedłem do okna , otworzyłem je jeszcze szerzej, i zaproponowałem mu , że z chęcią mu pomogę i fachowo za to okno wypchnę. Kiedy powiedziałem mu żeby wreszcie skoczył bo niepotrzebnie robi przeciąg , nastąpił cud. Zszedł z parapetu, usiadł grzecznie na krześle i zarzucił pomysł samobójstwa. Myślę że gdyby człowiek w Łodzi chciałby się naprawdę podpalić , to zrobiłby to , a nie odstawiał szopki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za szybkość, tekst i opis wydażenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matusz zdjęcie nr. leży reszta poprawnie.

chociaż w pierwszym panu z WD nie trzeba było nóg obcinać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja myślę że kandydatem może być Mateusz & Daniel ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.