Facebook Google+ Twitter

Łódź. Policja podsumowuje święta Bożego Narodzenia

Policja podsumowała świąteczną akcję "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2010". W tym roku na szczęście na drogach regionu nikt nie zginął, mniejsza też była liczba rannych.

W te święta na drogach województwa łódzkiego doszło do 12 wypadków, 13 osób zostało rannych i na szczęście nikt nie zginął. Zatrzymano też 46 nietrzeźwych kierowców. / Fot. Daniel SiwakAkcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2010" miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Świąt. Policyjne działania w tym roku objęły trzy dni: 24, 25 i 26 grudnia. Mundurowi podają, że na drogach województwa łódzkiego w tym okresie doszło do 12 wypadków, 13 osób zostało rannych i na szczęście nikt nie zginął. Zatrzymano też 46 nietrzeźwych kierowców.

W porównaniu z poprzednim rokiem statystyki są lepsze. W analogicznym 2009 roku wydarzyło się 19 wypadków, 29 osób zostało rannych a jedna osoba zginęła. Zatrzymano wtedy 30 nietrzeźwych kierowców. W całym kraju doszło w tym roku do 125 wypadków, w których zginęło 10 osób a 176 zostało rannych. Zatrzymano aż 589, które kierowały samochodem na podwójnym gazie.

W Łodzi przez świąteczny okres doszło do kilku różnych zdarzeń. Jedynie ostatni dzień świąt nie obfitował w poważniejsze zdarzenia.

Piątek 24 grudnia
O godzinie 2.30 na alei Śmigłego-Rydza policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego golfa z czterema osobami w środku. Jak ujawniła późniejsza kontrola kierowca auta posiadał telefon komórkowy, który został skradziony we wrześniu, natomiast pasażer posiadał przy sobie dwie dilerki narkotyków o łącznej wadze 1,6 grama.

W godzinach porannych na chodniku przy ulicy Kilińskiego znaleziono zwłoki 64-letniej mieszkanki Bałut, która zmarła w wyniku wychłodzenia. Jak podają policjanci jest to najprawdopodobniej 11 ofiara niskich temperatur na terenie województwa łódzkiego.

Sobota 25 grudnia
Kilka minut przed 1 w nocy kilku mężczyzn napadało na interweniujących policjantów, którzy przyjechali do mężczyzn pojących alkohol. W wyniku bójki funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala i po założeniu kliku szwów zostali zwolnieni do domu. Sprawców na razie nie udało się zatrzymać. Za czynną napaść na funkcjonariusza na służbie kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

O godzinie 1.10 policjanci wraz ze strażnikami miejskimi zatrzymali jednego z uczestników bójki, która miała miejsce na ulicy Poznańskiej. Okazało się, że napastnik oraz czwórka poszkodowanych mieli już wcześniej w konflikt z prawem miedzy innym za rozboje i kradzieże.

Około godziny 18.35 na Wojska Polskiego doszło do pobicia i skopania dwóch mężczyzn w wieku 23 lat, którzy bez żadnego powodu zostali zaatakowani przechodząc obok jednej z bram.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.