Facebook Google+ Twitter

Łódź. Policja rekwiruje towar w sklepach Dawida B.

Wczoraj Dawid B. nazywany "królem dopalaczy" zerwał plomby założone przez inspektorów sanitarnych, otworzył sklep a po chwili rozpoczął sprzedaż dopalaczy. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Dziś policja rekwirowała towar w jego sklepach.

Na czas działań policjantów i inspektorów sanitarnych utworzono strefę bezpieczeństwa. Taśmę rozpięto na całym odcinku, gdzie znajdowały się Smartszopy. / Fot. Daniel SiwakDziś w nocy inspektorzy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wraz z funkcjonariuszami policji, rekwirowali towar znajdujący się w magazynie firmy Dawida B. Z kolei rano zabezpieczono kilkadziesiąt opakowań z jednego ze Smartszopów przy ulicy Stefanowskiego.

Przed południem Dawid B. skuty kajdankami, został przywieziony przez funkcjonariuszy do sklepu z produktami zwanymi dopalaczami, przy ulicy 6-go sierpnia. Tutaj procedura była taka sama jak w poprzednich miejscach. Zabezpieczone produkty trafią do policyjnego depozytu. W okolicy godziny 10 auto policyjne podjechało pod bramę, gdzie znajduje się wejście na tyły sklepu 23-letniego "króla dopalaczy". Policjanci wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i odrodzili to miejsce plastikową taśmą.

Cała akcja zakończyła się w godzinach popołudniowych. Jednak to nie był koniec czynności, które urzędnicy wraz ze stróżami prawa zaplanowali. W sumie w czwartek skontrolowanych miało być sześć sklepów należących do Dawida B.

Jego pełnomocnik, mec. Bronisław Muszyński, we wtorek zapowiedział, że złoży odwołanie Po stronie sklepów z dopalaczami stała policja i nie wpuszczała nikogo w ich rejon, aby nie utrudniano czynności. / Fot. Daniel Siwakod decyzji do Głównego Inspektora Sanitarnego, który w sobotę zadecydował o wycofaniu produktu o nazwie ''Tajfun'' i wszystkich podobnych do niego środków oraz o natychmiastowym zamknięciu wszystkich punktów, które je oferują. Jego klient utrzymuje, że w jego sklepach nie ma towarów o tej nazwie.

Jutro po południu minie czterdzieści osiem godzin od zatrzymania 23-latka i do tego czasu prokuratura musi zdecydować co dalej. - W sprawie realizowane są dalsze czynności, najpóźniej do jutra podjęte zostaną decyzje, co dalej z zatrzymanym - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Do tej pory w regionie łódzkim zabezpieczono towar z 38 sklepów z dopalaczami. Ich próbki trafią do analizy laboratoryjnej pod katem zwartości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.