Facebook Google+ Twitter

Łódź. Popołudnie z piosenką francuską i polską w Kamienicy oo. Dominikanów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-05 22:38

Fundacja „Dom w Łodzi” serdecznie zaprasza na popołudnie z piosenką francuską i polską w wykonaniu Agnieszki Greinert z zespołem. Koncert odbędzie się dnia 8 maja o godz. 17.00 w Sali na I piętrze w Kamienicy Ojców Dominikanów w Łodzi.

Pomysłodawczyni koncertu. Agnieszka Antonina Greinert, to aktorka, pedagog łódzkiej Filmówki. Współpracuje z Teatrem Muzycznym. Stała współpraca z muzykami M. Janiszewskim, W. Lipińskim, M. Fidosem i R. Bolewskim W 1993 r. wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i otrzymała tam wyróżnienie. W r. 1996 zdobyła I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, a w 1999 - na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie także I Nagrodę.

- Zapraszam Państwa na małą ucztę muzyczną w towarzystwie akordeonu, gitary, kontrabasu oraz instrumentów perkusyjnych. Będą to szlagiery muzyki francuskiej oraz kilka utworów ojca piosenki literackiej, M. Hemara - mówi Agnieszka Greinert. - Piszę ucztę, bo każdorazowo, kiedy spotykamy się z muzykami i mamy możliwość popracować nad piosenkami francuskimi, tj. C’est ci bon, Gigi l’amoroso, La boheme z tekstami polskimi J. Przybory, W. Młynarskiego czy M. Czapińskiej i nad kabaretowymi tekstami M. Hemara - pochylamy się z wdzięcznością nad tym poetycko-muzycznym geniuszem.

- Dziękując wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, moim pedagogom, dzięki którym z pasją i miłością wciąż mogę odkrywać nowe horyzonty, jako aktorka i jako muzyk pragnę w imieniu: Marcina Janiszewskiego - akordeon, Wojciecha Lipińskiego - gitara, Marcina Fidosa -kontrabas, Radka Bolewskiego - instrumenty perkusyjne oraz moim własnym zaprosić Państwa na koncert na rzecz Domu w Łodzi - dodaje Agnieszka Greinert.

Koncert odbędzie się dzięki gościnności Ojców Dominikanów z Łodzi przy ul. Zielonej 13. Podczas
koncertu prowadzona będzie kwesta na rzecz podopiecznych jedynego w Polsce Domu Dziecka dla Dzieci Chorych. Każda pomoc jest dla nas cenna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.