Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14448 miejsce

Łódź. Powstała chrześcijańska szkoła tańca

W chrześcijańskiej szkole tańca "Dance Hope" ma się uczyć przede wszystkim trudna młodzież. Pierwsze zajęcia ruszają już w najbliższą środę.

Organizatorem szkoły jest ks. Michał Misiak z Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Łodzi. Lekcje mają odbywać się raz w tygodniu w zespole szkół salezjańskich, a prowadzone będą przez wynajetych do tego celu instruktorów.

Początek zajęć zapowiada się niestandardowo, ba każdorazowo ma być poprzedzony modlitwą.
Koszt zajęć wynosi 20 zł, jednak jak zaznacza ks. Misiak uzyskany w ten sposób dochód ma być przeznaczony na wakacje na dzieci z biednych rodzin.

Jak informuje portal wp.pl lekcje w "Dance Hope" skierowane są dla młodych ludzi, którzy ukończyli 15 lat oraz pochodzą z tzw. trudnych środowisk. Ks. Misiak uważa, że ta taneczna inicatywa może pomóc młodzieży odnaleźć nową pasję. Wielu ludzi nie stać na pobieranie lekcji tańca, choć bardzo lubią tańczyć. Ksiądz sam zaangażował się w namawianie do tego projektu: "Wielokrotnie spotykam młodych ludzi, którzy stoją w bramach, piją piwo, nudzą się. Kiedy mnie zobaczą, niektórzy z nich zaczynają ze mną rozmawiać. Wtedy też informuję ich o szkole, rozdaję przygotowane wcześniej ulotki".

Do "Dance Hope" zapisało się już 200 osób, natomiast organizatorzy liczą, że będzie ich coraz więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.