Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32527 miejsce

Łódź: powstała Komisja ds. Rodziny i Pomocy Społecznej

Radny Piotr Adamczyk został wybrany przewodniczącym Doraźnej Komisji ds. Rodziny i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi. Na jego zastępcę wybrano radnego Johna Godsona. W przypadku obu kandydatur członkowie Komisji byli jednomyślni.

Od lewej: przewodniczący komisji P. Adamczyk oraz przewodniczący rady miejskiej Tomasz Kacprzak, który oficjalnie otworzył pierwsze posiedzenie nowej komisji / Fot. Ewelina KoperObaj członkowie prezydium są mężami i ojcami. Adamczyk ma cztery córki, natomiast Godson dwie córki i dwóch synów.

- Sprawy rodziny są mi naturalnie bliskie. Zresztą, rodzina jest podstawową komórką społeczną, dlatego powołanie tej komisji było takie ważne - wyjaśnia Godson.

W głównej mierze komisja zajmie się sprawami rodziny, opieki społecznej, resocjalizacji i walki z patologiami. Wiceprzewodniczący komisji John Godson / Fot. Ewelina Koper

Przewodniczący Adamczyk zapowiedział już, że będzie dążył do ustanowienia komisji stałym organem rady miejskiej. Jednak nie będzie to łatwe, gdyż wymagałoby to zmiany statutu miasta. Poza tym, o powołanie komisji – jako organu doraźnego – radny walczył rok. - Udało się za czwartym podejściem - wyznaje Adamczyk.

Inicjatorem powołania komisji był właśnie Piotr Adamczyk. Pomysł rajcy rada miejska poparła poprzez podjęcie uchwały w sprawie na sesji 18 lutego br. Komisja została powołana na okres 12 miesięcy. Wśród jej członków znaleźli się głównie radni PiS: Piotr Adamczyk, Kazimierz Kluska, Michał Król, Anna Lucińska i Tadeusz Morawski oraz jeden radny z PO – John Godson.

Od lewej: A.Lucińska, K.Kluska, T. Morawski i P. Adamczyk / Fot. Ewelina KoperW tej kadencji rady miejskiej jest to już trzecia z kolei komisja doraźna. Poza tym, rada liczy szesnaście komisji stałych.

Komisja ds. Rodziny będzie spotykać się w środy o godz. 12:00 na cotygodniowych posiedzeniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.