Facebook Google+ Twitter

Łódź: Pożar autobusu w centrum miasta

Przed południem, na ulicy Próchnika zapalił się autobus miejski marki Mercedes citaro. Na szczęście żaden z pasażerów nie został poszkodowany.

Spalony autobus po dogaszeniu przez strażaków. To już kolejny przypadek tego rodzaju w MPK Łódź. / Fot. Daniel SiwakDo zdarzenia doszło przed godziną 12, na ulicy Próchnika, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Piotrkowską. Z tylnej części silnika autobusu linii 86 zaczęły wydobywać się płomienie, które po chwili dostały się do wnętrza pojazdu.

- Widok był przerażający, na szczęście wszyscy pasażerowie zdążyli wybiec. To, co bardzo dawało się we znaki, to okropny smród spalenizny - opowiada Przemek, jeden z przechodniów, który widział zdarzenie.

W czasie akcji strażaków zamknięta dla ruchu była ulica Próchnika od Zachodniej do Piotrkowskiej, co zaowocowało kompletnym zakorkowaniem tej części miasta. Autobusy linii 96 kursowały objazdem. Teraz sytuacja drogowa w tamtym rejonie powinna już wracać do normy.

Jak dowiedział się serwis Wiadomości24.pl u dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, strażacy nadal ustalają wstępne przyczyny pożaru. Ostateczne przyczyny wyjaśnić musi specjalna komisja powołana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Zobacz podobne przypadki związane z miejskimi autobusami w Łodzi:
- W Ksawerowie autobus miejski stanął w płomieniach
- Płonął autobus pełen pasażerów
- Autobus spłonął jak pochodnia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przecież w Łodzi niemal codziennie się coś pali a najczęściej budynki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy Ci mpk! Proponuje podnieść ceny biletów, skrócić czas ich ważności.No przecież trzeba odkupić ten autobus!Takiego drugiego przewoźnika jak MPK Łódź nie ma nigdzie!Jest jak ośrodek szkolenia kaskaderów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

buahahahaha, gdzie? w Łodzi!! Czemu tam codziennie są stłuczki z udziałem MPK, itp.? A to autobus, a to tramwaj... heh

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.