Facebook Google+ Twitter

Łódź: Pożar poddasza w centrum miasta opanowany

Po ponaddwugodzinnej akcji strażaków trwa dogaszanie poddasza i dachu kamienicy w centrum Łodzi. Na szczęście w pożarze nikt z mieszkańców nie został poważnie ranny.

Czerwoną strzałką zaznaczona jest kamienica, gdzie doszło do pożaru. Zielona strzałka to kierunek objazdu do ulicy Narutowicza, który wyznaczony jest przez policję. / Fot. Daniel Siwak | screen: Zumi.plPożar objął większą część poddasza i dachu kamienicy przy ulicy Jaracza 42. Ewakuowano w sumie 15 lokatorów z kamienicy objętej pożarem oraz 10 lokatorów z kamienicy sąsiadującej z palącym się budynkiem. Dwie starsze kobiety z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostały odwiezione do Instytutu Medycyny Pracy przy Św. Teresy. W akcji, która rozpoczęła się po godzinie 17 wykorzystano w sumie 15 zastępów straży pożarnej.

Pojawiła się także informacja, że jeden z wozów miał się przewrócić podczas akcji. Na szczęście do takiego zdarzenia nie doszło. - Jeden z wozów oparł się tylko o budynek i musiał zostać chwilowo wyłączony z akcji - taką informacje przed chwilą potwierdził Wiadomościom24.pl dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Choć jeszcze trudno mówić już teraz o prawdopodobnych przyczynach tego pożaru, jednak strażacy nie wykluczają zaprószenia ognia bądź podpalenia.

Kierowcy, omijajcie ulicę Jaracza


Zamknięta dla kierowców jest nadal ulica Jaracza od ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej do Piramowicza. Autobusy linii 96 kursują objazdem przez P.O.W, Narutowicza, Kilińskiego i dalej właściwą trasą. Łódzka drogówka radzi omijać ulicę Jaracza, na której jeszcze przez godzinę mogą tworzyć się korki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zauważyłam, że coś strasznie dużo pożarów ostatnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak już to ładna fotka ilustracyjna, z Gazety Wrocławskiej ;-) Z góry przepraszam za jakieś literówki... Po prostu szybko pisałem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.09.2008 19:33

ładna fotka ze strażakiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.