Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22732 miejsce

Łódź. Poznaliśmy nazwiska nowych wiceprezydentów miasta

Podczas czwartkowej konferencji prasowej po kolegium prezydenckim, Hanna Zdanowska przedstawiła swoich zastępców. Ostatecznie z giełdy nazwisk potwierdziły się trzy nazwiska wiceprezydentów.

Od lewej: Paweł Paczkowski, Marek Cieślak, Hanna Zdanowska, Agnieszka Nowak oraz Krzysztof Piątkowski. / Fot. Daniel SiwakMieliśmy ich poznać w poniedziałek, jednak nowa prezydent Łodzi powiedziała, że lubi dawkować emocje. We wtorek też nie wiedzieliśmy, przynajmniej oficjalnie kim będą zastępcy nowej prezydent miasta. Do ostatniej chwili na giełdzie wiceprezydentów pojawiało się kilka nazwisk. Ostatecznie potwierdziły się trzy.

Nowi wiceprezydenci Łodzi to Agnieszka Nowak, Marek Cieślak, Paweł Paczkowski oraz Krzysztof Piątkowski. W czwartek po południu przedstawiła ich prezydent Hanna Zdanowska. Swoją kadencję rozpoczną zaraz po tym, gdy zakończą się ich umowy w miejscach, w których aktualnie pracują.

Agnieszka Nowak. W magistracie odpowiadać będzie za: sprawy społeczne i kulturę. Ukończyła filologię polska na Uniwersytecie Łódzkim. Wcześniej pracowała jako polonista w szkole podstawowej oraz pedagog w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Od 2006 roku radna Rady Miejskiej w Łodzi.

Marek Cieślak. W magistracie odpowiadać będzie za: spółki miejskie, inwestycje, rewitalizacje i rynek pracy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wcześniej był wicewojewodą sieradzkim i dyrektorem tamtejszego Urzędu Wojewódzkiego oraz wicedyrektorem MPK Łódź. Od 2006 roku prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Paweł Paczkowski. W magistracie odpowiadać będzie za: drogi, komunikację, gospodarkę komunalną, budynki, lokale i zdrowie. Absolwent Wydziału Ekonomiczno - Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Wcześniej był dyrektorem łódzkiego oddziału NFZ. Obecnie dyrektor szpitala Bonifratrów.

Krzysztof Piątkowski. W magistracie odpowiadać będzie za: edukację, rejestrację pojazdów, prawa jazdy i ochronę środowiska. Absolwent Wydziału Filologiczno - Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Wcześniej był nauczycielem historii, menadżerem w firmie medycznej. Były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji, a obecnie radny Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarze pytali też w czwartek o pozostałe nazwiska, które wymieniane były do foteli wiceprezydentów Łodzi. - Pan Zbigniew Papierski nie zgodził się przystąpić do zarządu miasta, natomiast co do przewodniczącego Kacprzaka zdecydowaliśmy, że ta funkcja jest bardzo ważna - tłumaczyła prezydent Zdanowska. - Potrzebuję silnego składu kolegium prezydenckiego, ale też potrzebuję silnego oparcia w Radzie Miejskiej - dodała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja najbardziej jestem ciekaw jakie zmiany nastąpią w Łodzi w kwestii rewitalizacji miasta, inwestycji oraz poprawy stanu szkolnictwa zawodowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.