Facebook Google+ Twitter

Łódź Praw Człowieka już w maju

Łódź Praw Człowieka (17.04-17.05) oferuje szereg atrakcji: wystawy, warsztaty, pokazy, projekcje, szkolenia, happeningi oraz przedstawienia. Czy projekt jest potwierdzeniem tego, że Łódź zasługuje na miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016?

 / Fot. RedakcjaOrganizatorami projektu jest nieformalna grupa Łódź Praw Człowieka, która wyłoniła się ze współpracy Fundacji Galeria Promocji oraz Amnesty International. Celem projektu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestię praw człowieka zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Autorzy chcą przekonać młodych ludzi, ze warto aktywnie włączyć się w promocję praw człowieka i pokazują drogi do osiągnięcia tego.

Każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Na otwarcie autorzy proponują wystawę "Prawa Człowieka w Obiektywie" (17.04, Łódzki Dom Kultury), a podczas niej możliwość rozmowy z gościem specjalnym - Agatą Kubis, autorką dwóch zwycięskich prac. Na otwarciu wystąpi zespół L'Ombelico del mondo, grając gorące rytmy inspirowane sambą

Dla miłośników kina interesujące będzie 7. Objazdowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie". Pokazy odbędą się w dniach 13-16 maja w Kinie Cytryna. Pokazy filmowe i panele dyskusyjne dzielą się na bloki m.in. Tu są łamane prawa człowieka…, A to Polska właśnie, Armia Kobiet, Prawa Człowieka czy prawo człowieka? Poruszana tematyka to m.in. Tybet, dyktatury, Polska w czasach PRL, prawa kobiet, warunki życia w Afryce.

Maj będzie równie obfity w niekonwencjonalne propozycje, m.in. warsztaty „5 sylab nasiennych” oraz poczęstunek herbatą, chlebem tybetańskim (2.05), wystawa tybetańska i występ Dj-a TvB oraz Vj-a Gerappa Projection (Klub Szafa, 7.05), warsztaty tańca afrykańskiego (9.05), spotkanie kulinarne„Kuchnia Świata”, czyli wspólne gotowanie w restauracji Gęsi Puch (5.05), happening przeciw homofobii „Dzień Milczenia” (17.05), warsztaty antyhomofobiczne (16.05) oraz spektakl „Fall, hot rain” grupy VERDE (7,8,9,10.05, Kino Cytryna).

- Projekt dzięki aktywizacji społeczności lokalnej poprzez działania na polu kultury i sztuki wspiera działania w ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - tłumaczy Kasia Urbaniak, organizatorka projektu Łódź Praw Człowieka z Fundacji Galeria Promocji. Choć sami pomysłodawcy otwarcie mówią, że ich projekt wspiera ideę ŁESK 2016, to wielość i różnorodność proponowanych atrakcji sama w sobie świadczy o tym, że Łódź w pełni zasługuje na takie miano w 2016r.

Więcej informacji o projekcie na stronie festiwalowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.