Facebook Google+ Twitter

Łódź. Prezentacja książki izraelskiego historyka Shimona Redlicha

30 sierpnia, o godz. 18 w Łodzi, w pałacu Biedermanna odbyła się prezentacja książki izraelskiego historyka - Shimona Redlicha ""Na rozdrożu. Żydzi w powojennej Łodzi 1945 - 1950".

Okładka książki Shimona Redlicha, izraelskiego historyka. / Fot. Łódzki Oddział IPNJest to najnowsza publikacja łódzkiego oddziału IPN. Książkę przedstawił dr hab. Janusz Wróbel z łódzkiego oddziału IPN.

Autor książki, Shimon Redlich, jest izraelskim historykiem, emerytowanym profesorem Ben Gurion University. Na tym uniwersytecie kierował pracami Rabb Center for Holocaust Studies.

Opublikował wiele prac naukowych na temat historii Żydów w Związku Sowieckim oraz stosunków żydowsko-ukraińskich. Najważniejszą publikacją S. Redlicha jest „War, Holocaust and Stalinizm: A Documented History of the Jewish Anti-fascist Committee in the USSR”.

Autor urodził się w Brzeżanach, ocalał z Holocaustu, po wojnie do czasu wyjazdu w 1950 r. do Izraela, mieszkał w Łodzi.Spotkanie było zorganizowane przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.