Facebook Google+ Twitter

Łódź. Prezes MPK Stanisław Galia został odwołany

W środę wczesnym popołudniem pojawiły się informacje, iż prezes MPK Stanisław Galia może stracić swoje stanowisko. Rada Nadzorcza, która zebrała się wieczorem odwołała go z zajmowanej funkcji.

Prezes Stanisław Galia piastuje swoje stanowisko od lutego tego roku. Wcześniej był prezesem w spółce Międzygminna Komunikacja Tramwajowa, która obsługuje linię 46. / Fot. Daniel SiwakJak tłumaczył popołudniu serwisowi Wiadomości24.pl rzecznik MPK Łódź, Bogumił Makowski, jedynym władnym organem, który może odwołać prezesa z zajmowanego stanowiska jest Rada Nadzorcza spółki. - Z tego co wiem takie zebranie wczoraj nie miało miejsca - dodał Makowski.

Jednak późnym popołudniem serwis internetowy Dziennika Łódzkiego podał, że prawdopodobnie Stanisław Galia może zostać odwołany na wieczornym posiedzeniu Rady Nadzorczej łódzkiego MPK, które rozpoczęło się dziś o godzinie 19.

Krótko po 21 rzecznik MPK Łódź, Bogusław Makowski w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, powiedział, że prezesa Galię odwołano, bo wykonał zadania do których został w lutym powołany. Miał doprowadzić do powierzenia spółce przez miasto usług przewozowych oraz uspokoić sytuację wewnątrz firmy, po aresztowaniu byłego prezesa Krzysztofa W.

Nie znamy jeszcze oficjalnych powodów decyzji Rady Nadzorczej. Być może poznamy je w dniu jutrzejszym. Prezes Stanisław Galia piastował swoje stanowisko od lutego tego roku. Wcześniej kierował spółką Międzygminna Komunikacja Tramwajowa, która obsługuje aglomeracyjną linię 46.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.