Facebook Google+ Twitter

Łódź. Prokurator bada język generała

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-03 09:56

Wojskowa Prokuratura Garnizonowa wszczęła śledztwo w sprawie oszustwa, jakiego miał się dopuścić jeden z generałów brygady, zdobywając w łódzkim Wojskowym Studium Nauczania Języków Obcych certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego

- Wszczęliśmy postępowanie na podstawie anonimowego doniesienia, iż oficer ten, wówczas jeszcze w stopniu pułkownika, uzyskał w studium świadectwo II stopnia, mimo że w ogóle nie przystąpił do egzaminu - mówi Robert Malanowski, szef WPG, zaznaczając, że na razie postępowanie prowadzone jest "w sprawie".

Jeżeli prokuratura zdecyduje się na postawienie zarzutów, usłyszą je zarówno generał, jak i pracownicy studium.

Malanowski nie chce ujawnić nazwiska generała ani nawet jego inicjałów. Informuje tylko, że nie pełni on służby w województwie łódzkim.

W łódzkim WSNJO zmienił się ostatnio komendant. Piotr Paszkowski, rzecznik MON, tłumaczy, że w związku z docierającymi do resortu niepokojącymi sygnałami, minister Radosław Sikorski postanowił podnieść standardy nauczania oraz wydawania certyfikatów językowych przez łódzkie studium.

- Minister chce uszczelnić system tak, aby świadectwa wydawane przez ten ośrodek były bardziej wiarygodne. Służyć temu będzie m.in. powoływanie zewnętrznych komisji egzaminacyjnych, a także zmiana na stanowisku komendanta - mówi Paszkowski.

Nowy szef studium, dr Józef Kowalewski, tłumaczy tymczasem, że zmiana nie miała nic wspólnego z wynikami nauczania ani prokuratorskim postępowaniem. - Mój poprzednik dostał do wykonania zadania w strukturach NATO - mówi dr Kowalewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.