Facebook Google+ Twitter

Łódź: Prokuratura postawiła zarzuty byłym adwokatom Lwa R.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 18:29

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi postawiła zarzuty byłym adwokatom, podejrzanego o korupcję znanego producenta filmowego, Lwa R.

Jak wyjaśnia rzecznik prokuratury Jarosław Szubert - Marek Małecki i Piotr Rychłowski są oskarżani o utrudnianie postępowania karnego. Adwokaci mieli utrudniać postępowanie poprzez posługiwanie się nieprawdziwą dokumentacją medyczną na temat stanu zdrowia między innymi Lwa R. Jarosław Szubert dodał, że byłym obrońcom znanego producenta grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Małecki i Rychłowski, którzy zgodzili się na publiczne podanie ich nazwisk, nie przyznają się do zarzutów. Jak podkreślają, wykonywali jedynie swoje obowiązki jako adwokaci.

Obrońcy reprezentowali producenta filmowego w głośnym procesie o pomoc w płatnej protekcji wobec Agory, której dyrekcji, w zamian za łapówkę, Lew R. obiecywał korzystne zmiany w projekcie ustawy o radiofonii i telewizji. Filmowiec został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 2 lata więzienia oraz 100 tysięcy złotych grzywny za pomoc w płatnej protekcji ze strony nieustalonej grupy osób. Z funkcji, obrońcy zrezygnowali w czerwcu tego roku, kilka dni po ponownym zatrzymaniu Lwa R.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.