Facebook Google+ Twitter

Łodź. Promocja książki "Jędrusia" prof. Zbigniewa Kabaty

14 lutego br. w Łodzi, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się promocja książki prof. Zbigniewa Kabaty pt. "Jędrusia".

Jak poinformował "Wiadomości24.pl", Jarosław Dybowski z Referatu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów Chorągwi Łódzkiej ZHP, administrator portalu harcerskiego "Jędrusie" "Jędrusie", trzecie wydanie książki "Byłaś radością i dumą" prof. Zbigniewa "Bobo" Kabaty, podczas II wojny światowej żołnierza legendarnego oddziału partyzanckiego "Jędrusie", naukowca mieszkającego w Kanadzie, będzie dystrybuowane głównie przez harcerski portal "Jędrusie" dla środowiska harcerskiego i jego przyjaciół.

14 lutego br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łodzi, odbędzie się promocja trzeciego wydania książki prof. Zbigniewa Kabaty z Nanaimo, pt. "Byłaś radością i dumą". Jest to zbiór wierszy i wspomnień z czasów II wojny światowej. Jeden z nich, napisany w Szkocji w 1964 r., został określony nieformalnym hymnem środowisk żołnierzy Armii Krajowej. Oto jego fragment:

Byłaś dla nas radością i dumą,
jak stal prężna, jak żywioł surowa,
ustom - pieśnią, sercu - krwawą łuną,
Armio Krajowa.

Choć nagrodą było Ci wygnanie
kula w plecy, cela betonowa.
Co się stało nigdy nie odstanie
Armio Krajowa.

Nas nie stanie, lecz Ty nie zaginiesz.
Pieśń Cię weźmie, legenda przechowa.
Wichrem chwały w historię popłyniesz,
Armio Krajowa.

To właśnie z tego wiersza prof. Zbigniewa Kabaty, został wzięty tytuł książki, która doczekała się trzeciego, uzupełnionego wydania. Promocja trzeciego wydania książki "Byłaś radością i dumą" prof. Zbigniewa Kabaty odbędzie się 14 lutego 2012 r. w Łodzi, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Patronować temu wydarzeniu będzie również Instytut Pamięci Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.