Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30197 miejsce

Łódź przed Euro 2012. Zdaniem studentów spoza Polski

Postanowiłem zapytać kilku studentów Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Łodzi, co miasto może zaoferować turystom z zagranicy oraz nad czym powinny pracować władze Łodzi w przed Euro 2012.

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców / Fot. Adam SęczkowskiGospodarzami mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku są cztery miasta w Polsce i Ukrainie. Po stronie polskiej finały mają odbyć się w czterech miastach - Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Miasta te nie będą w stanie przyjąć wszystkich kibiców, na dowód możemy spojrzeć na miasta, w których odbywały się mecze podczas ostatnich mistrzostw w Austrii i Szwajcarii.

Mnóstwo przyjezdnych wybrało okoliczne miasta. Uważam, że Łódź, chociaż nie będzie miastem-gospodarzem, z racji swojego usytuowania w centrum Polski, oraz ze względu na bliskość Warszawy, może spodziewać się wielu turystów w okresie mistrzostw.

Pierwszym moim rozmówcą był dwudziestotrzyletni student z Zimbabwe, który zwrócił uwagę na to, że łodzianie są sympatyczni i mili. W Łodzi podobają mu się dwa centra handlowe - Manufaktura oraz Galeria Łódzka. Brakuje mu jednak w Łodzi koncertów muzyki pop z udziałem wielkich gwiazd. Tao, student z Chin, est w Łodzi od dwóch lat. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo, mówiąc, że na osiedlach za mało jest policyjnych patroli w ciągu dnia, a policjantów widzi tylko w centrum miasta.

Tarik z Maroko powiedział, że miał okazję być przy stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego, widział też nową halę rekreacyjno-sportową, która zrobiła na nim olbrzymie wrażenie. Martwią go jednak korki na ulicach w godzinach popołudniowych.

Spotkałem też Islay'a z Iraku, który stwierdził, że prezydent Łodzi powinien pomyśleć o dobrych, szybkich drogach i o upiększeniu dworca Łódź Fabryczna. Patrick z Nigerii uważa zaś, że Polska to kraj przyjaznych, zawsze uśmiechniętych i pomocnych ludzi. W Łodzi życzyłby sobie mniej dziurawych jezdni i czystych chodników.Na to, że w Łodzi mogłoby być czyściej zwrócił też uwagę mój kolejny rozmówca, z Indii. Jego wypowiedź możemy usłyszeć w pliku audio. Birute z Litwy uważa, że wspólna organizacja Euro 2012 z Ukrainą to świetny pomysł, ale Łodzi, dla przyjęcia kibiców i turystów brakuje hoteli i restauracji. Na zakończenie mojej wizyty w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców rozmawiałem z Maksem z Wielkiej Brytanii. - Uważam, że Łódź może być świetnym zapleczem dla Warszawy podczas Euro 2012, ale musi zbudować więcej hoteli i załatać dziury na drogach - oto jego opinia.

Może władze Łodzi wezmą pod uwagę podpowiedzi studentów...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.