Facebook Google+ Twitter

Łódź: Przed sądem ma zapaść wyrok ws. tragicznych Juwenaliów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 08:44

Przed Sądem Okręgowym w Łodzi ma dziś zapaść wyrok w sprawie tragicznych wydarzeń podczas Juwenaliów w Łodzi do których doszło ponad pięć lat temu. W czasie zamieszek funkcjonariusze zamiast gumowych kul użyli ostrej amunicji. Zginęły wtedy dwie przypadkowe osoby.

Na ławie oskarżonych zasiada troje policjantów, którym prokuratorzy zarzucili niedopełnienie obowiązków oraz nieumyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.

Ani oficer dyżurny sekcji ruchu drogowego, ani jego pomocniczka - Małgorzata Z. nie wiedzieli, jakie pociski znajdują się w zapieczętowanych skrzyniach. Oboje twierdzą, że wydawanie amunicji nie należało do ich obowiązków.

Funkcjonariusz, który koordynował akcję - Radosław S. czuje się moralnie winny i twierdzi, że do końca życia będzie miał z tego powodu wyrzuty sumienia.

Prokuraturze nie udało się ustalić, którzy policjanci strzelali. Ten wątek sprawy umorzono. Kilka miesięcy po zamieszkach policja zawarła ugody z rodzinami ofiar i wypłaciła im odszkodowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.