Facebook Google+ Twitter

Łódź: Przedgwiazdkowy szturm na sklepy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-12-13 07:31

Łodzianie kupują coraz więcej odzieży, butów, kosmetyków, telewizorów i odtwarzaczy DVD. Z danych statystycznych wynika, że w ciągu roku sprzedaż detaliczna w Łodzi zwiększyła się o prawie 15 procent!

fot. Express IlustrowanySprzedaż preparatów do pielęgnacji urody wzrosła o jedną trzecią.

– Zakupy nie kończą się teraz na kremie do twarzy i kremie pod oczy. Panie kompletują całe linie kosmetyków – jeśli wybiorą wodę toaletową, to dokupują tonik, balsam, dezodorant – mówi Iwona Olczak, ekspedientka z perfumerii przy ul. Piotrkowskiej.

Wielki boom zakupowy przeżywa branża elektroniczna. Z półek znikają nowoczesne telewizory LCD i plazmowe. Łodzianie wydają pieniądze na DVD i kino domowe.


fot. Express Ilustrowany– Ten sprzęt tanieje. W marcu telewizor LCD kosztował 4 tysiące złotych, a teraz 2,5 tysiąca – mówi Piotr Samborski z działu marketingu w jednym ze sklepów.

Narzekające do niedawna na mały zarobek branże odzieżowa i obuwnicza także odczuwają poprawę koniunktury.

fot. Express Ilustrowany– Kiedyś z naszych hal znikali polscy producenci butów, bo nie mogli sprostać konkurencji chińskiego obuwia. Teraz zauważamy, że sklepy otwierają polskie firmy, do których klienci wracają – mówi Ewa Żarska, rzecznik Centrum Handlowego "Ptak".

Przed świętami sprzedaż jeszcze wzrośnie. Handlowcy mówią, że obroty osiągane w grudniu to połowa obrotów z całego roku. Gorączka przedświątecznych zakupów już się zaczęła. Do łódzkiej Manufaktury dotychczas przychodziło kilkaset tysięcy osób miesięcznie, przed świętami spodziewanych jest ponad milion. Do "Ptaka" od trzech tygodni w weekendy przyjeżdża nawet 20 tys. klientów.

(mr) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.