Facebook Google+ Twitter

Łódź przeprosi Warszawę za plagiat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 19:17

Łódzki magistrat zamierza przeprosić Warszawę za plagiat, którego mieli dopuścić się miejscy urzędnicy przy tworzeniu wytycznych do budowy ścieżek rowerowych.

Takich przeprosin zażądała w zeszłym roku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i zapowiedziała, że jeśli ich nie będzie sprawa trafi do sądu.

Pełniący funkcję prezydenta Łodzi, Tomasz Sadzyński po rozmowach z wiceprezydentem stolicy Jackiem Wojciechowiczem przyznał, że niektóre zapisy w łódzkim dokumencie zostały nieudolnie skopiowane, dlatego do przeprosin musi dojść.

Łódzcy urzędnicy w wytycznych do tworzenia ścieżek rowerowych skopiowali między innymi zapis mówiący, że stojaki dla rowerów powinny stać przy stacjach metra, którego Łódź nie posiada.
Jednak prezydent Tomasz Sadzyński zaznaczył, że podobnie jak jego poprzednik nie zgadza się z twierdzeniem, że przy kopiowaniu doszło do naruszeń praw autorskich. Tego typu dokument nie podlega bowiem ochronie praw autorskich - uważa Sadzyński.

Jak dodał, mimo że prawa autorskie nie zostały złamane, to nic nie stało na przeszkodzie, żeby łódzcy urzędnicy skorzystali z warszawskich rozwiązań w porozumieniu ze stolicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.