Facebook Google+ Twitter

Łódź: Przewozy Regionalne uruchamiają nowe połączenia do stolicy

Konkurencyjne ceny biletów i trzy nowe połączenia z i do Warszawy. Taką ofertę od 1 czerwca przygotował Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych. Czy to początek walki o klienta?

"Acatus" kursujący do miast w województwie łódzkim od czerwca zacznie kursować na trasie Łódź - Warszawa. / Fot. Daniel SiwakDo tej pory łodzianie, którzy chcieli przyjechać do stolicy na wieczorny koncert lub przedstawienie, kończące się po 21, mieli problem z powrotem. Ostatni pociąg do Łodzi odjeżdżał z Warszawy Centralnej o 21.20. Bardziej wytrwali mogli poczekać na PKS, ruszający z Dworca Zachodniego kwadrans po północy. Jednak do Łodzi docierał on dopiero ok. 3.20.

Jeśli ktoś nie posiadał własnego samochodu, a nie chciał lub nie mógł czekać na nocny PKS z Dworca Zachodniego, bo na przykład musiał iść na następny dzień do pracy, mógł zapomnieć o wyprawie kulturalnej do Warszawy. Od czerwca takiego problemu już nie będzie. Ostatni pociąg do Łodzi Fabrycznej odjedzie z głównego dworca stolicy o 22.20.

- Organizatorem przewozów kolejowych w województwie łódzkim jest Urząd Marszałkowski i to na jego wniosek zostały uruchomione trzy nowe pary pociągów między Łodzią a Warszawą - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Iwona Jendrychowska, naczelnik Działu Marketingu Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP.

Idzie nowe


Nowe połączenie Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP obsługiwać będzie codziennie Elektryczny Zestaw Trakcyjny "ED-59" bydgoskiej fabryki PESA. Ten pociąg od kilku lat wozi pasażerów m.in. do Sieradza czy Od czerwca z Łodzi do Warszawy kursować będą trzy nowe pociągi. Obsługiwać je będzie Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych. / Fot. Mateusz Trzuskowski, Polska Dziennik ŁódzkiSkierniewic. Pierwsze składy wyjadą na nową-starą trasę, już w poniedziałek, 1 czerwca. Choć na chwilę obecną uruchomione zostaną tylko trzy połączenia na trasie Łódź - Warszawa, czynnikiem je wyróżniającym są przede wszystkim ceny.

Bilet normalny kosztować będzie 25 zł. W porównaniu z ceną biletu - 32 zł jaką aktualnie oferuje spółka PKP InterCity, to aż 7 zł różnicy. W przypadku biletów studenckich z ulgą 37 procent, żacy oszczędzają ponad 4 zł. Jedyną różnicą jest brak dostępności biletów okresowych. Poza tym w pociągach obsługiwanych przez spółkę PKP Przewozy Regionalne dostępne będą ulgi ustawowe: 78, 95 i 100 procent. W przypadku ulg handlowych: 33 i 50 procent, obowiązywać będą opłaty jak za przejazd w klasie 2 pociągów pośpiesznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W sumie jest ich ponad 25, więc nie aż tak mało jakby się mogło wydawać :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze wiedzieć ;-) Ale mało tych pociągów do Wawy jeździ, tylko trzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.