Facebook Google+ Twitter

Łódź. Przypominamy: wystartował remont ulicy Limanowskiego

W nocy z piątku na sobotę wystartował pierwszy etap rocznej przebudowy Limanowskiego. Wyremontowaną ulicą pojedziemy w listopadzie przyszłego roku.

W sobotę robotnicy frezowali nawierzchnię, aby przygotować ulicę do robót ziemnych. / Fot. Daniel SiwakW nocy z piątku na sobotę (z 8 na 9 października - przyp. autora) wystartował pierwszy etap rocznej przebudowy Limanowskiego. Wyremontowaną ulicą pojedziemy w listopadzie przyszłego roku. Urzędnicy podzielili tą inwestycję na dwa etapy.

Pierwszy od alei Włókniarzy do Klonowej powinien zakończyć w ciągu pół roku, wyłączając okres zimowy. Drugi od Klonowej do Zachodniej rozpocznie się od momentu zakończenia okresu zimowego do listopada 2011 roku. Umowa obejmuje między innymi wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni ulicy, przebudowę chodników, instalację nowego oświetlenia, modernizację sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach oraz wymianę torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej.

Skrzyżowanie ulic Limanowskiego, Klonowej i Hipotecznej zyska nową geometrię a przejście dla W pierwszej części etapu pierwszego przebudowy - od alei Włókniarzy do Mokrej trzeba było frezować podwójną warstwę asfaltu. / Fot. Daniel Siwak pieszych zostanie przeniesione w okolice bloku. Przy skrzyżowaniu Urzędniczej i Limanowskiego staną nowe światła, tutaj też wybudowane zostaną wysepki oraz wspólne przystanki dla tramwajów i autobusów, takie jak możemy oglądać na ulicy Narutowicza. Wysepka powstanie też przy ulicy Mokrej.

Całościowy koszt inwestycji to blisko 40 mln złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta ponieważ ze środków Unii Europejskiej nie udało się pozyskać funduszy. Kierowcy, którzy podróżują w tym rejonie, powinni szczególnie zwracać uwagę na znaki drogowe. Informacje o objazdach umieszczono bezpośrednio przed ulicami, którymi on prowadzi oraz w pobliżu zamkniętych ulic.

Objazd wyznaczony przez Zarząd Dróg i Transportu nie jest skomplikowany oraz nie wymaga  / Fot. Biuro Prasowe Zarządu Dróg i Transportuzbytniego oddalania się od planowanej trasy. Jadąc w kierunku Centrum skręcamy w prawo z Limanowskiego w aleję Włókniarzy, dalej jedziemy Lutomierską, Klonową i jesteśmy ponownie na Limanowskiego.

Skręcając w lewo z Limanowskiego musimy jechać aleją Włókniarzy, potem Pojezierską, Hipoteczną i jesteśmy ponownie na Limanowskiego. Podobnie kierowcy muszą jechać chcąc udać się w kierunku Teofilowa. Nieprzejezdne są ulice Padewskiego, Grunwaldzka, Rumuńska, Mokra i Gliniana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie "m.b" proszę napisać maila na adres: zdit@uml.lodz.pl w temacie wpisując "Pytanie mieszkańca Łodzi odnośnie...". W przeciągu kilku tygodni urzędnicy powinni odpisać. Wiem bo sporo mieszkańców tą droga uzyskuje odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
m.b.
  • m.b.
  • 11.10.2010 22:01

Na skrzyżowaniu ulic Lutomierskiej i klonowej mogliby wydłużyć zielone światło dla ulicy Lutomierskiej. Po drugie jadąc od Teofilowa można skręcać z lutomierskiej w lewo w Klonową. Przez to blokuje się cała lutomierska w stronę centrum. Mozna by tam postawic znak zakazu skretu w lewo w z ulicy lutomierskiej w strone centrum z adnotacja NIE DOTYCZY POJAZDÓW MPK. Efekt bylby natychmiastowy a tak to stoimy w kolejnych korkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.