Facebook Google+ Twitter

Łódź: Rada miejska otwiera drzwi

Chcesz poczuć się jak radny, zasiąść w fotelu przewodniczącego rady miejskiej, stanąć na mównicy albo oddać głos w elektronicznym głosowaniu? Przyjdź jutro na Piotrkowską 104 do siedziby Rady Miasta Łodzi.

Radni: Czesław Telatycki, Mateusz Walasek, Tomasz Kacprzak, Dariusz Joński / Fot. Ewelina KoperTego dnia, po raz drugi w tej kadencji, łódzka rada miejska organizuje dzień otwarty. W godzinach od 10:00 do 14:00 łodzianie (i nie tylko) będą mogli zwiedzić siedzibę samorządu, porozmawiać z rajcą. Po gmachu przy Piotrkowskiej 104 gości oprowadzać będą sami miejscy radni, wspierani przez członków młodzieżowej rady miejskiej. Udostępnione do zwiedzania zostaną m.in.: gabinet przewodniczącego rady, sale obrad komisji i sala obrad plenarnych. O swoich problemach, uwagach i wątpliwościach mieszkańcy będą mogli porozmawiać z radnymi również na specjalnych dyżurach.

Na co dzień mieszkańcy również mają możliwość zwiedzania siedziby rady, lecz tylko w grupach zorganizowanych. Zwykle korzystają z niej uczniowie, a czasem także obcokrajowcy. Każdy łodzianin ma również prawo do obserwacji posiedzeń komisji czy obrad plenarnych rady. Może także zabrać głos w dyskusji – jeśli tylko zostanie dopuszczony do głosu przez osobę prowadzącą obrady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.