Facebook Google+ Twitter

Łódź. Radni zabraniają psom szczekać

Łódzka rada miejska uchwaliła nowy regulamin czystości. Znalazł się w nim zapis dotyczący utrzymywania zwierząt, zgodnie z którym "zagłuszanie ciszy domowej będzie karane bez względu na porę dnia, a nie tylko w nocy".

Czy psy się podporządkują? Nie mają wyboru. Zachowania ciszy przez psa musi dopilnować właściciel, a jeśli mu się nie uda, może zostać ukarany nawet 500-złotową grzywną.

Mops zaskoczony decyzją radnych. / Fot. stock.xchng Przepis wydaje się z pozoru absurdalny, ale to wszystko dla dobra mieszkańców, a konkretnie - ludu pracującego. W rozmowie z reporterem "Dziennika Łódzkiego" wyjaśnia to Radosław Kluska, rzecznik łódzkiej straży miejskiej: - Często dochodziło do sytuacji, gdy łodzianin wracający z nocnej zmiany chciał odpocząć w ciągu dnia. Nie mógł, bo pies sąsiada głośno szczekał.

Tak więc można się spodziewać, że zmiany pomogą w zwiększeniu wydajności pracy robotników pracujących na nocnych zmianach.

Źródło: Dziennik Łódzki - "Radni zabronili psom ujadać w dzień"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Muszę odczytać mojemu psu jego prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urzednicy wiedzą co czynią.Mamy XXI wiek, jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Niekontrolowane szczekanie psów jest niezgodne z punktem 7 ustep 2 dyrektywy nr 56 , która stanowi " (..) szczekanie psów powinno odbywac sie w sposób uporządkowany, maksymalnie 5 minut w ciagu parzystych godzin i 7 minut w nieparzystych. (..) Szczek nie może być zbyt gwałtowny, lecz stonowany lub lekko modulowany...(..)"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem tylko, że współczuję mieszkańcom Łodzi. Nie dość, że służba zdrowia nie taka, to mandaty będą płacić za psy, które będą szczekać na widok policji czy straży miejskiej, kiedy ci zadzwonią do drzwi. Sąsiad może ich wezwać z czystej złośliwości, tak jak pisze Asia... Najlepiej mieć jednak w porządku sąsiadów, to jest tak istotne jak posiadanie przyjaciół itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Ci, Marto, za udzielenie mi moralnego wsparcia w tej "hałaśliwej" sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku, widocznie ten kundel ma silną osobowość... albo zespół psa nadpobudliwego:)
Podpisuję się pod zdaniem Ewy - każdy powinien znać miarę w hałasowaniu, więc nie rozumiem, czemu psy mają być szczególnie"uprzywilejowane".

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie rozumiem, jak w ogóle ma wyglądać wręczanie mandatów? zanim straż miejska/policja przyjedzie, to pies dawno się może uspokoić, albo wręcz przeciwnie - jeśli przez cały czas jest spokojny, a sąsiedzi wezwali policję z czystej złośliwości, to na widok obcych może dopiero zacząć szczekać. i komu wierzyć, właścicielowi czy sąsiadom?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy, podkreślam - każdy nadmierny hałas (w tym także ujadanie psów, oraz puszczanie na cały regulator telewizorów, także odtwarzaczy muzycznych) jest uciążliwy dla sąsiadów - o czym często zapominamy. Co prawda - nie mam akurat w najbliższym sąsiedztwie ujadającego psa, ale za to mam sąsiadkę, która lubi słuchać telewizora podkręconego na ful... będąc w kuchni, lub w łazience. Czyli uważam, że rada miejska skupiła się akurat na problemie szczekających czworonogów, bo tak jej było pewnie wygodnie, ale problem emisji hałasu w naszych blokach jest daleko szerszy i bardziej złożony. Sama lubię słuchać muzyki, ale robię to cicho by nie zakłócać spokoju moim sąsiadom, ponieważ szanuję ich prawo do czego? No właśnie. Do ciszy. Względnej ciszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tzn. że pies czasami ma prawo szczekać, to miałam na myśli, pisząc dwa razy może :P
No i... za Natalią... ma rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sama jestem właścicielką hałaśliwego nieco psa i mnie np. nie słucha. Przestaje szczekać gdy gość usiądzie. Z powrotem ujada jak ktoś wstaje (tzn. nie domownicy tylko goście), a tak to zależy. Z lenistwa czasem nie szczeka (jak ktoś np. się włamywał :P).

Pies może szczekać może czasami. Karani pewnie będą ci, których czworonogi hałasują na dźwięk dzwonka u drzwi, a nie ci, których psy ujadają cały dzień.

A to zagłuszanie ciszy, czyli co. Muzyki już w ogóle tam nie będzie można słuchać? A może od razu wyrzucić też telewizory? ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku, czy uważasz, że kundelki sa bardziej hałaśliwe od rasowców? A to nowina. Widać, że jesteś wybitnym znawcą psów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.