Facebook Google+ Twitter

Łódź: raport drogowy

Stan łódzkich ulic woła o pomstę do nieba. Na kierowców czyhają liczne koleiny, niebezpieczne dziury i nieprzewidziane uskoki. Miasto zaś naraz prowadzi kilkadziesiąt modernizacji, rewitalizacji i remontów. Co słychać dziś na drogowym froncie?

Stan dróg miejskich nie spełnia, niestety żadnych standardów. / Fot. Anna KorzonCałkowicie zamkniętych dla ruchu ulic jest na szczęście niewiele. Na liście znalazły się przede wszystkim: ul. Demokratyczna (od ul. Starorudzkiej do ul. Wojewódzkiej), ul. Tuszyńska (od ul. Okręgowej do ul. Trębackiej), oraz ul. Zakładowa (od ul. Dorabialskiej do posesji nr 96A). Zamknięto również wjazd w ul. Gdańską od jej skrzyżowania z ul. Kopernika (w kierunku południowym).

Jedną z najbardziej zatłoczonych ulic jest zdecydowanie ul. Pabianicka. Prace prowadzone są aż na trzech odcinkach: od granic miasta do ul. Dorszowej, od ul. Długiej do posesji nr 262, oraz od rzeki Ner do ul. Rudzkiej. Tuż za nią plasuje się wciąż zakorkowana ul. Jaracza (od ul. Kilińskiego do ul. Wschodniej). Drogowcy nie oszczędzili też często uczęszczanych skrzyżowań ulic: Dąbrowskiego i Lodowej, Jaracza i Uniwersyteckiej, Kopernika i Gdańskiej, Piotrkowskiej i Mickiewicza, Rzgowskiej i Lelewela, oraz Wólczańskiej i Kopernika.

Punktowe zwężenia (zazwyczaj wygrodzenia wokół prac ziemnych) spotkamy na: ul. Kilińskiego 217, ul. Limanowskiego 135 - 157, ul. Lutomierskiej 150 - 156, ul. Pomorskiej (od ul. Zacisze do ul. Kamińskiego), ul. Przybyszewskiego (od ul. Suwalskiej do ul. Kilińskiego), ul. Sienkiewicza (od ul. Brzeźnej do posesji nr 98), ul. Strykowskiej 45, ul. Tuwima (od ul. Wodnej do ul. Kilińskiego), ul. Więckowskiego (od ul. Pogonowskiego do ul. Żeligowskiego), ul. Wólczańskiej 76, oraz ul. Zamenhofa (od ul. Żeromskiego do al. Piotrkowskiej).

Poza tym, według aktualnych danych Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, Zarząd Dróg i Transportu prowadzi prace drogowe na kolejnych 5 ulicach (al. Jana Pawła II, ul. Krzemieniecka, ul. Łaskowice, Pl. Dąbrowskiego i ul. Śląska). W chwili obecnej ŁSI modernizuje wodociągi w 17 ulicach, a prace budowlane prowadzi w... 183 punktach (w tym około 30 wstrzymanych).

Co przyniosą najbliższe dni - nie wiadomo. Podobno w planach ZDiT są kolejne modernizacje. Kierowcom pozostaje czekać i liczyć na to, że pozostanie im kilka tras, którymi będą mogli swobodnie się poruszać.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.