Facebook Google+ Twitter

Łódź - raport z dróg

Mniejsze natężenie ruchu w wielkich miastach, dające się zauważyć w czasie wakacji, pozwala drogowcom na intensyfikację remontów. Taka sytuacja nie ominęła też Łodzi. Szacuje się, iż tylko w tym tygodniu prace prowadzone będą w ponad 250 punktach.

Zakaz wjazdu broniący dostępu do uczęszczanej drogi nikogo już w Łodzi nie zaskakuje. / Fot. Anna KorzonPrzejazd przez miasto wymaga cierpliwości i otwartego umysłu. Kierowcy jeżdżący "na pamięć" mogą bowiem trafić na zaskakujące zmiany. Największe z nich dotyczą remontowanej na prawie całej długości ul. Gdańskiej. Modernizacja wodociągu wymogła na drogowcach zamknięcie jej dla ruchu w kierunku południowym, na odcinkach: al. Mickiewicza - ul. 6 sierpnia i ul. Zielona - ul. Legionów.

Wśród ulic o tak znacznych utrudnieniach znalazły się także: ul. Kasprzaka (na odcinku od ul. Drewnowskiej do ul. Srebrzyńskiej, zamknięta dla ruchu w kierunku północnym), ul. 3 Maja (zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Dźwiękowej do ul. Korczaka) i ul. Widzewska (zamknięta dla ruchu na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Nowogrodzkiej). Z ruchu wykluczono również dolne jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku wzdłuż parku. Objazd poprowadzono wiaduktem (w kierunku północnym) i ul. Radwańską (w kierunku centrum). Dojazd na Teofilów utrudnia dodatkowo wprowadzenie ruchu wahadłowego na ul. Krakowskiej. W czołówce najdłużej zamkniętych dla ruchu odcinków pozostaje ul. Zakładowa między posesją nr 96A a ul. Dorabialską.

W związku ze zbliżającym się turniejem EuroBasket 2009 najwięcej prac prowadzonych jest wokół nowej hali sportowej. Utrudnienia spotkamy m.in. na ul. Retkińskiej, ul. Krzemienieckiej, ul. Bandurskiego (dojazdy do parkingów) i al. Unii (na odcinkach: ul. Maratońska - ul. Konstantynowska i ul. Konstantynowska - ul. Srebrzyńska).

W centrum czekają na kierowców barierki otaczające wykopy Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. Spotkamy je m.in. na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kilińskiego, oraz niezmiennie na ulicach: Więckowskiego, Wólczańskiej, Jaracza, Struga i Rewolucji 1905r.. Punktowe zwężenia czekają też na ul. Kilińskiego (przy dworcu Fabrycznym, przy posesji nr 217 i na odcinku od ul. Milionowej do ul. Tymienieckiego).

Liczne zwężenia spotkamy także na al. Rydza-Śmigłego (obejmujące dwa pasy na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Broniewskiego), ul. Dąbrowskiego (na odcinku od al. Rydza-Śmigłego do ul. Gojawiczyńskiej) i ul. Przybyszewskiego (na odcinku od posesji nr 99 do ul. Kilińskiego).

Inne remonty objęły m.in. ulice: 6 sierpnia, Akademicką, Bruską, Centralną, Chocianowicką, Drewnowską, Dubois, Franciszkańską, Gajcego, Giewont, Górną, Graniczną, Karolewską, Kosynierów Gdyńskich, Limanowskiego, Lutomierską, Pabianicką, Prądzyńskiego, Skłodowskiej-Curie, Starogardzką, Starorudzką, św. Teresy, Telefoniczną, Tuszyńską, Wałową i Włókniarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie da się ukryć. To istne pandemonium remontowe. Chyba lepiej będzie się poruszać po mieście per pedes apostolorum - co często ostatnimi czasy czynię. Dla autorki artykułu wyrazy uznania za wnikliwe przedstawienie sytuacji remontowej w naszym mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.