Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14566 miejsce

Łódź. Raport z miejskich dróg: sytuacja powoli wraca do normy

Cztery dni po ataku zimy w stolicy województwa łódzkiego sytuacja powoli, ale wraca do normy. Urzędnicy zarządzili między innymi wywożenie śniegu ze ścisłego centrum miasta.

Cztery dni po ataku zimy w stolicy województwa łódzkiego sytuacja powoli wraca do normy. / Fot. Daniel SiwakW poniedziałek Łódź została kompletnie sparaliżowana. Na większości dróg w mieście tworzyły się gigantyczne korki, autobusy miejskie grzęzły na środku jezdni w śniegu, a tramwaje z powodu zapchanych zwrotnic nie kursowały, albo wypadały z szyn. Droga z pracy, dla niektórych wydłużyła się trzykrotnie. Pługi, które nie nadążały z usuwaniem białego puchu wyjechały za późno. Podobnie, choć już mniej dramatycznie było w czwartek.

Jak sytuacja drogowo-komunikacyjna wyglądała na początku weekendu? Od godzin porannych trwała operacja oczyszczania głównych ulic pierwszej kategorii odśnieżania, skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz przejść podziemnych. Osiem pługosolarki w asyście policji kursowało między innymi po alei Włókniarzy, alei Palki, ulicy Wojska Polskiego, alei Rydza - Śmigłego oraz ulicy Kopcińskiego.

Między godziną 7 a 11.30 do Centrum Zarządzania Kryzysowego UMŁ wpłynęło 48 informacji od mieszkańców o śliskich ulicach i nieodśnieżonych chodnikach. Między godziną 12 a godziną 15 wpłynęły 24 informacje natomiast od 14.30 do 17.30 odnotowało 39 interwencji mieszkańców. Wszystkie sygnały były analizowane i przekazywane do Zarządu Dróg i Transportu, Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ oraz do firm zajmujących się zimowym utrzymaniem miasta.

Dotyczyły głównie nieodśnieżonych ulic trzeciej i czwartej kategorii odśnieżania, ulic Pasażerowie na niektórych przystankach komunikacji miejskiej mogą mieć problem z wejściem do pojazdu. / Fot. Daniel Siwak gruntowych oraz nieodśnieżonych chodników, przystanków komunikacji miejskiej i przejść dla pieszych. Obowiązkiem odśnieżania chodników przed posesjami są obarczeni ich właściciele i administratorzy.

Przy ulicy Roosevelta trwa usuwanie awarii wodociągowej. Jak informuje Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Łodzi zakończenie prac przez ekipy techniczne może zakończyć się późno w nocy. Do tego czasu zamknięty będzie wjazd w Roosevelta od strony Sienkiewicza.

W piątek po północy firmy odśnieżające rozpoczęły doczyszczanie ciągu komunikacyjnego ulic alei Piłsudskiego i alei Mickiewicza. Aby udrożnić śródmiejskie ulice, w nocy nadal usuwany będzie śnieg ze Strefy Płatnego Parkowania, z której usunięto już 2 tysiące metrów sześciennych śniegu.

Przez następne dni będą porządkowane kolejne rejony miasta. Na chwilę obecną Zarząd Dróg i Transportu dysponuje 104 pługosolarkami, które są gotowe do wyjazdu. Po negocjacjach z pełniącym funkcję Prezydenta Łodzi Pawłem Paczkowskim, odśnieżanie rozpoczął Zakład Drogownictwa i Inżynierii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.