Facebook Google+ Twitter

Łódź. Rekordowy spacer

„Kolorowa Łódź” – pod taką nazwą rozpoczęła się w 18 marca akcja, której celem było ustanowienie rekordu Polski w największej liczbie osób równocześnie oprowadzanych po mieście.

Rynek Starego Miasta w Łodzi / Fot. Polimerek, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Rynek_S_Miasta_Lodz.jpg&filetimestamp=20050502201240O godzinie 10 ruszyło w miasto 50 wycieczek, każda z innego miejsca w Łodzi. Wszyscy chętni przez ponad dwie godziny pod okiem licencjonowanych przewodników zwiedzali rozmaite zakątki Łodzi i zapoznawali się z ich historią. Odwiedzane na trasach obiekty związane są z kulturą oraz wielonarodowościową tradycją Łodzi. Wielki finał wycieczki nastąpił na Rynku Starego Miasta.

Celem przedsięwzięcia miało być propagowanie tolerancji międzykulturowej, przybliżenie historii i tradycji wszystkich nacji, które przyczyniły się do narodzin przemysłowej Łodzi; ich ślady widoczne są w strukturze miasta do dnia dzisiejszego.

W biciu rekordu wzięło udział 45 grup zamkniętych, czyli grupy szkolne i 5 grup otwartych dla wszystkich, którzy chcieli się dołączyć. Każdy mógł dołączyć do trasy, która wydaje mu się najbardziej interesująca.

Przewodnicy i ich trasy:

Joanna Podolska
START: Gazeta Wyborcza (ul. Sienkiewicza 72) -Sienkiewicza – park Sienkiewicza- Moniuszki (dawny pasaż Mayera)- ul. Traugutta- stacja PKP- gmach TVP-Narutowicza - Wschodnia – Kamienna -Plac Wolności-Stary Rynek.

Piotr Machlański
START: Plac Wolności – Pomorska -Gmina Wyznaniowa Żydowska – Kilińskiego – Park Staromiejski – Rynek Starego Miast

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna idea. Czekam na relację, jak wyszła cała impreza. Mam nadzieję, że łodzianie stawili się licznie - ja miałam w planach przyjść na Stary Rynek, jednak niestety choroba zatrzymała mnie w domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.