Facebook Google+ Twitter

Łódź. Rozpoczął się remont dworca na Widzewie

We wtorek rozpoczął się kilkumiesięczny remont dworca Łódź Widzew. Za ponad dwieście dni przebudowany obiekt przejmie funkcję zamkniętej stacji Łódź Fabryczna.

Dworzec Łódź Widzew to miejsce, gdzie zatrzymują się pociągi Regio, InterRegio oraz TLK. / Fot. Daniel Siwak Dojście do tymczasowego obiektu kasowego, który znajduje się na końcu peronu stacji Łódź Widzew. Kasy w kontenerach kasowych czynne są w godzinach 6-18. / Fot. Daniel Siwak Stacja na łódzkim osiedlu Widzew to drugi przystanek - dla pociągów TLK i InterRegio oraz trzeci przystanek - dla pociągów Regio. Stąd można odjechać między innymi do Koluszek, Skierniewic, Warszawy, Wrocławia czy Krakowa.

Z uwagi na kolejny etap przebudowy obiektu do połowy sierpnia podróżni będą korzystać z tymczasowego obiektu, stojącym kilkadziesiąt metrów od budynku starego dworca. - Obiekt tymczasowy w postaci kontenerów kasowych ma wymiary 12 na 6 metrów i znajdują się w nim poczekalnia dla podróżnych, okienko kasowe Przewozów Regionalnych, okienko kasowe PKP InterCity, toalety dla podróżnych oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników kas - tłumaczy serwisowi Wiadomosci24.pl Maja Jakubowska, rzeczniczka PKP S.A Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi.

Do kontenerów kasowych zostały przeniesione wszystkie niezbędne instalacje dzięki czemu będzie można m.in płacić za bilet kartą a pasażerowie przebywający w środku usłyszą Prace na dworcu Łódź Widzew obejmują nie tylko przebudowę samego budynku, ale także stworzenie parkingów oraz punktu dla komunikacji miejskiej. / Fot. Daniel Siwak Parkingi oraz krańcówka autobusowa będzie gotowa do zakończenia modernizacji budynku dworca. / Fot. Daniel Siwak zapowiadane pociągi. Poza tym całe dojście od ulicy Służbowej aż do wejścia na peron jest oznaczone strzałkami. Kasy w kontenerach kasowych czynne są w godzinach od 6 do 18.

Od sierpnia budynek dworca zmieni swoją dotychczasową funkcję. W dobudowanej części znajdować się będzie 5 kas biletowych oraz informacja i również hol. Dodatkowo w istniejącym budynku zostanie wydzielona poczekalnia dla podróżnych o powierzchni 41 metrów kwadratowych.

Przed budynkiem pojawią się ławki, gabloty informacyjne, kwietniki oraz stojaki na rowery. Powstaną parkingi i krańcówka autobusowa; kilka linii ma dojeżdżać tutaj z centrum miasta.

Modernizacja dworca na Widzewie razem z budową parkingów i pętli autobusowej to koszt ponad 4 mln zł. Po zamknięciu Fabrycznego część pociągów będzie kończyła bieg tutaj a część na dworcu Łódź Kaliska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Grzegorz Brzęczyszczykiewic
  • Grzegorz Brzęczyszczykiewic
  • 27.05.2011 14:27

Za ponad 200 dni?! W tym roku we wrezsniu! I ani dnia dłużej! Już dość naczekaliśmy się na polskie TGV! Czas wreszcie coś robić! A od marca tego roku już mił przejąć obowiązki Fabrycznej! I co? Kolejny "błąd zaniechania"? My w Polsce tylko gadamy a nic nie robumy! Wstyd! Zmieńmy się wreszcie do cholery!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No wyglądać będzie ładnie. Oby menelstwo nie sikało po kątach, jak to wygląda na stacjach. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za to info.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.