Facebook Google+ Twitter

Łódź: Ruszają kolejne Targi Edukacyjne

Od 11do14 lutego, już po raz dwunasty, w Hali EXPO w Łodzi odbędą się Targi Edukacyjne. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wystawców.

Łódzkie Targi Edukacyjne przyciągają nie tylko wystawców z branży edukacyjnej, ale co raz częściej także i potencjalnych pracodawców / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)- Z wyborem szkoły dla ucznia jest jak z imieniem dla dziecka. Długo się go szuka, żeby dobrze odpowiadało osobowości człowieka – powiedział były wiceprezydent Łodzi Mirosław Orzechowski otwierając jedną z poprzednich edycji Targów Edukacyjnych.

No i właśnie dla tych, którzy chcą dobrze wybrać dalszy kierunek swojej edukacji, corocznie organizowane są Łódzkie Targi Edukacyjne. Tematem wiodącym tegorocznej imprezy jest maksyma Seneki: "Per aspera ad astra" - "Przez trudy do gwiazd".

Już od najbliższej środy przez cztery dni swoją ofertę edukacyjną zaprezentują gimnazja, licea ogólnokształcące, zespoły szkół ogólnokształcących oraz uczelnie wyższe. Tradycyjnie będą to szkoły publiczne jak i niepubliczne. Poza wymienionymi wystawcami, zaprezentują się także ośrodki doradztwa personalnego, szkoły językowe, wydawnictwa edukacyjne czy sami pracodawcy.

A wśród wystawców znaleźć możemy m.in.: Akademię Górniczo - Hutniczą im. S. Staszica w Krakowie, Akademię Morską w Gdyni, Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Wrocławską, Szkołę Główną Służby Pożarniczej oraz wiele innych. Na pewno każdy znajdzie podczas tych targów coś dla siebie.

Można z klasą, można z rodzicami


Bartek Wieczorek uczeń jednego z łódzkich ogólniaków na targi pójdzie z rodzicami. - Mogłem iść z klasą na targi, ale wiadomo jak to jest. Przede mną przecież wybór studiów, więc pomoc czy rada rodziców zawsze się przydaje - mówi maturzysta.

Zwiedzających takich jak Bartek będzie zapewne więcej. Choć już wiadomo, że wiele szkół planuje zorganizować swoim uczniom wycieczki w czasie zajęć lekcyjnych.

Tradycyjnie będą imprezy towarzyszące


Organizatorzy zapraszają wszystkich wystawców do udziału w konkursie na najciekawsze stoisko targowe. A po raz pierwszy imprezie towarzyszyć będzie także Konkurs o Statuetkę Międzynarodowych Targów Łódzkich. Skierowany jest on do producentów i dystrybutorów środków dydaktycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.02.2009 19:54

Targi Edukacyjne bardzo ułatwiają wybór rodzaju liceum. Także podjęcie decyzji związanej z wyborem szkoły wyższej staje się łatwiejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.