Facebook Google+ Twitter

Łódź. Ryanair odwołuje swoje loty

W czwartek żaden z samolotów taniego przewoźnika Ryanair nie wylądował na płycie Portu Lotniczego im. Reymonta. W piątek pasażerowie będą musieli liczyć się z podobnymi utrudnieniami.

Już wiadomo, że w piątek także nie polecą samoloty brytyjskiego przewoźnika. Wstępnie do godziny 16.00 Ryanair odwołał wszystkie loty do Londynu. / Fot. Wikipedia.orgLinia lotnicza Ryanair poinformowała dziś popołudniu, że zawieszono wszystkie przyloty i odloty, które odbywają się z Wielkiej Brytanii. Według rozkładu lotów do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta miały dziś przylecieć samoloty z Liverpoolu oraz Londynu. Już wiadomo, że w piątek także nie polecą samoloty brytyjskiego przewoźnika. Wstępnie do godziny 16 Ryanair odwołał wszystkie loty do Londynu.

Decyzja związana jest z erupcja wulkanu na Islandii. Wydobywający się pył wulkaniczny stanowi zagrożenie dla silników samolotów, ponieważ dostając się do jego środka może spowodować jego unieruchomienie. W trosce o pasażerów wstrzymuje się loty.

Informacja dla pasażerów

Pasażerowie mogą monitorować status swojego lotu poprzez zalogowanie się na Ryanair Live Flight Information. Wszystkie odwołane loty będą wyszczególnione na tej stronie. Ci, którzy mieli rezerwację na odwołane rejsy mogą za darmo zmienić datę wylotu lub ubiegać się o zwrot kosztów niewykorzystanych odcinków na lotnisku, na stronie przewoźnika klikając w odpowiedni link lub dzwoniąc do call center. Call Centre Ryanair dostępne jest pod numerem telefonu: +44 871 246 0000 w godzinach 08.00 - 18.00.

Bieżące informacje pasażerowie mogą śledzić na stronach internetowych: www.ryanair.com oraz www.lotnisko.lodz.pl.

Przestrzeń powietrzna nad północną Polską zamknięta!

Ze względu na niedawny wybuch wulkanu na Islandii, wcześniej zamknięto angielską strefę powietrzną zanieczyszczoną pyłem wulkanicznym. Zamknięto także przestrzeń powietrzną nad północną Polską.

"Chmura przemieszcza się w kierunku południa Polski" - powiedział w radiu TOK FM rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Północna przestrzeń powietrzna jest zamknięta od godziny 20 do odwołania, a w tym czasie będzie wstrzymany ruch samolotów.

Nie wyklucza się zamykania kolejnych, w tym centralnej przestrzeni powietrznej, gdzie znajdują się m.in. lotnisko Okęcie w Warszawie oraz lotnisko im. Reymonta w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.