Facebook Google+ Twitter

Łódź: samolotem do Mediolanu i Liverpoolu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-10-02 23:32

Warszawa, Londyn, Nottingham, Dublin, Paryż, Rzym oraz Shannon to miasta, do których obecnie można polecieć samolotem z łódzkiego lotniska. Od 29 października do listy tej dopiszemy Liverpool, a 2 dni później również włoski Mediolan.

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta znajduje się w gronie najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. W I półroczu 2007 roku odnotował on 63,76 proc. przyrost liczby pasażerów w stosunku do 2006 roku. W ciągu tygodnia, z łódzkiego lotniska wykonywanych jest obecnie 27 regularnych połączeń lotniczych: po 7 do Warszawy i Londynu, po 3 do Dublina, Nottingham i Paryża oraz po 2 rejsy w tygodniu do Rzymu i Shannon (Irlandia). Pod koniec października Łódź zyska kolejne 4 połączenia lotnicze: 2 do Liverpoolu (od 29.10.2007r.) oraz 2 do Mediolanu (od 31.10.2007r.)

Loty na trasie Łódź (LCJ) - Liverpool (LPL) wykonywać będzie znany na tym lotnisku przewoźnik tanich linii lotniczych Ryanair. Odloty z łódzkiego lotniska odbywać się będą w poniedziałki oraz piątki. Nowe połączenie Łódź (LCJ) - Mediolan (MXP) obsługiwane będzie przez włoskiego taniego przewoźnika Volareweb.com. Loty do Mediolanu odbywać się będą w środy i w soboty, a pasażerowie będą podróżowali nowoczesnym samolotem Airbus A320, zdolnym przyjąć na pokład 180 osób.

Volareweb.com jest nowym przewoźnikiem na polskim rynku. W najbliższym sezonie zimowym Volareweb.com obsługiwać będzie również połączenia z Mediolanu do Wrocławia (Polska), Helsinek (Finlandia), Oporto (Portugalia), Menchester (Wielka Brytania), Rotterdam i Maastricht (Holandia), Alghero, Cagliari oraz Pescara (Włochy).

Przed nadchodzącym sezonem letnim planujemy dwukrotnie powiększyć naszą flotę oraz połączyć więcej niż 30 międzynarodowych portów z Mediolanem.- twierdzi Lorenzo Caporaletti, CEO Volare S.p.A.

Port lotniczy w Łodzi
Rozkład lotów z Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi
Statystyka ruchu lotniczego w I półroczu w latach 2004-2007

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.