Facebook Google+ Twitter

Łódź schnie po wielkiej ulewie

Połamane drzewa, zatkane studzienki kanalizacyjne oraz niekursująca komunikacja miejska. Taki krajobraz pozostał po czwartkowej burzy, która przewinęła się pod wieczór przez Łódź.

Niektóre ulice zamieniały się momentalnie w rwące potoki. Na zdjęciu: ulica Bielicowa na Teofilowie. / Fot. Daniel SiwakCała nawałnica rozpoczęła się po godzinie 18 i trwała blisko dwie godziny. Wraz z gwałtowną burzą pojawiły się bardzo obfite opady deszczu. Po kilkunastu minutach niektóre ulice zamieniały się momentalnie w rwące potoki. Tak było między innymi na ulicy Bielicowej, alei Włókniarzy, Lutomierskiej czy przy Rynku Bałuckim. Najwięcej utrudnień było w północno-wschodniej części miasta. Na Stokach i Rudzie Pabianickiej przez klika godzin mieszkańcy byli pozbawieni prądu.

Pełne ręce roboty miały służby miejskie. Telefony alarmowe inżyniera miasta, straży  / Fot. Daniel Siwakpożarnej czy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji nie milkły ani na chwilę. - Większa część naszych wyjazdów to usuwanie połamanych konarów drzew, które przygniotły samochody. W kilku gimnazjach i przedszkolach w północnej części miasta musieliśmy też wypompować wodę z zalanych pomieszczeń - powiedział wieczorem serwisowi Wiadomości24.pl dyżurny komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

- Jesteśmy w trakcie akcji i rozdysponowania odpowiednich służb. Standardowo na kilkunastu ulicach pojawiły się rozlewiska - dodał Sławomir Rysiak, dyspozytor inżyniera miasta. Dziś już wiemy, że strażacy przeprowadzili ponad 100 interwencji.

Zakłócenia w komunikacji zbiorowej


Komunikacja miejska kursowała nawet z 40-minutowymi opóźnieniami. W większości przypadków było to spowodowane zalaniem ulic bądź torowisk. Takie sytuacje miały miejsce między innymi na ulicy Legionów przy Gdańskiej, na alei Włókniarzy przy Drewnowskiej, na Konstantynowskiej pod wiaduktem PKP czy na Zgierskiej przy Limanowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.06.2009 22:20

Woda jest żródłem życia, ale i potrafi wiele zniszczyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.