Facebook Google+ Twitter

Łódź się bawi, Łódź świętuje

Rozpoczęło się Święto Łodzi. Przez kilka majowych dni ulica Piotrkowska stanie się miejscem wielu imprez, spotkań i koncertów.

Szczudlarze, tancerki, orkiestra dęta i studenci łódzkich uczelni przeszli w południe 12 bm. korowodem ul. Piotrkowską, otwierając tegoroczne Święto Łodzi. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiW tych dniach Łódź i jej mieszkańcy będą się bawić na całego. Piotrkowska zamieni się w miejsce permanentnej imprezy w dzień i w nocy. O dobrą muzykę w tym roku ma zadbać Radio Eska, które u zbiegu ulicy Piotrkowskiej i Piłsudskiego ustawi scenę, na której przez dwa dni (12 i 13 maja) pojawią się tacy wykonawcy z Polski, jak: Kombii, Goya, Jeden Osiem L, Mezo & Kasia Wilk, Reni Jusis, Red & Spinach oraz gwiazdy europejskiego formatu Velvet i Akcent. Również na tej scenie będą mieli możliwość zaprezentować się zespoły z całego województwa łódzkiego, biorące udział w konkursie "Rytmy Łodzi".

Święto miasta, to nie tylko zabawa i dobra muzyka. To również wiele imprez towarzyszących. Między innymi Maraton mBank, Jarmarku Sztuki przy ulicy Piotrkowskiej, gdzie swoje prace zaprezentują artyści i rzemieślnicy z całej Polski. Wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę, to "Noc Muzeów", jedyna taka noc w roku, która
tym razem przypada z 19 na 20 maja. Podczas tej nocy łodzianie będą mogli zwiedzać bezpłatnie (od godziny 18 do 1) wszystkie muzea w mieście.

Święto Łodzi na Piotrkowskiej. / Fot. PAP/G. MichałowskiTo noc szczególna, kiedy mieszkańcy znów będą mogli obcować ze sztuką i historią w nietypowy sposób. Podczas tegorocznej edycji zwiedzający mogą liczyć na wiele atrakcji, m.in. w Muzeum Historii Miasta Łodzi będzie można obejrzeć oryginalny dokument Konstytucji 3 Maja, a w Muzeum Kinematografii - pokaz filmów krótkometrażowych z cyklu „Nakręcone w Łodzi”. Do tegorocznej edycji Nocy muzeów dołączy Muzeum Fabryki, które wprowadzi zwiedzających w atmosferę dawnej manufaktury. Miasto uruchomi także specjalną, bezpłatną linię autobusową, która umożliwi łodzianom przemieszczanie się między placówkami muzealnym.

Ja osobiście polecam znaną na całym świecie ulokowaną w parku Staromiejskim (zwanym Parkiem Śledzia) plenerową wystawę wielkoformatowych fotografii słynnego artysty Yanna Arthus-Bertranda pt. „Ziemia z nieba”, która przedstawia piękno naszej planety widzianej z lotu ptaka. Na fotografiach można dopatrzeć się m.in. polany w kształcie serca, czy złogów solnych przy brzegu jeziora, przypominających baśniowe postacie.

Ponadto podczas obchodów Święta Łodzi mieszkańcy, jak co roku, mogą liczyć na mnóstwo atrakcji związanych z konkursami oraz występami teatrów ulicznych. Szczegółowy program

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

daję plusa i lecę na Piotrkowską :) wieczorem

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2007 08:01

Szkoda, że słabo nagłośniona impreza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo lubię gdy mogę o czymś przeczytać przed wydarzeniem. Brawo. Nie lubię jednak nie wiedzieć, na którą godzinę mógłbym się wybrać, u ciebie tego brakuje. Jest kiedy ale nie ma o której :P Chociaż jakiś link do programu by się przydał ;) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.