Facebook Google+ Twitter

Łódź. Społeczny monitoring pomoże w wyborze prezydenta

Wybory prezydenta Łodzi już w niedzielę! O fotel włodarza miasta walczy 12 kandydatów. Ale na kogo zagłosować? Czy wiemy kim są kandydaci? Jakie mają plany dla Łodzi? W podjęciu decyzji ma pomóc akcja "Prezydent dla Łodzi 2010", która polega na społecznym monitoringu kandydatów.

Kandydatów na fotel przy Piotrkowskiej 104 jest dwunastu. Ten, który w nim zasiądzie zostanie wybrany w najbliższą niedzielę. / Fot. Daniel SiwakCodzienne życie to nieustanna gonitwa; dzieci, dom, praca, studia i tak dalej i tak dalej. Jednak przychodzi taki dzień, raz na cztery lata. Dzień kiedy musimy podjąć decyzję, kto będzie reprezentował nas - mieszkańców, nas łodzian. Trzeba wybrać prezydenta, który pokieruje rozwojem miasta przez najbliższe lata.

W tegorocznych wyborach o fotel włodarza miasta walczy 12 osób. Są to: Adam Fronczak (PSL), Dariusz Joński (SLD), Hanna Zdanowska (PO), Dominik Sankowski (Ruch Przełomu Narodowego), Jacek Kędzierski (LPR), Janusz Rutkowski (Nowy Styl Życia), Paweł Frankowski (Samoobrona), Teresa Białecka-Krawczyk, Witold Waszczykowski (PiS), Włodzimierz Tomaszewski (ŁPO), Zbigniew Tynenski (Centrum Zrównoważonego Rozwoju) oraz Zdzisława Janowska.

Na stronie internetowej można przeczytać ankiety ośmiu z dwunastu kandydatów do fotela Prezydenta Łodzi. / Fot. Serwis internetowy Prezydent.dlalodzi.info Idąc miastem, oglądając reklamę prasową czy krótki spot w telewizji, trudno poznać dobrze poszczególnych kandydatów na przyszłego prezydenta. Szczególnie od tej niepolitycznej strony - co robią na co dzień, czym się interesują? Z pomocą tym niezdecydowanym wyborcom przyszła łódzka Fundacja Normalne Miasto - Fenomen.

Wchodząc na stronę Prezydent.dlalodzi.info można przeczytać ankiety ośmiu z dwunastu kandydatów do fotela przy Piotrkowskiej 104. Być może po ich przeczytaniu rozwieją się nasze wątpliwości i postawimy krzyżyk przy właściwym nazwisku. Taka wiedza może być tez przydatna w razie konieczności przeprowadzenia II tury.

O inicjatywie "Prezydent dla Łodzi 2010" rozmawiam z Hubertem Barańskim, którego większość łodzian zna z Rowerowej Masy Krytycznej oraz Grupy Pewnych Osób.

Daniel Siwak: Skąd wziął się pomysł na społeczny monitoring kandydatów na prezydenta?
Hubert Barański: - Chcieliśmy jako fundacja, ułatwić wyborcom na kogo oddać głos w wyborach na prezydenta Łodzi. W spotach wyborczych, na debatach czy z plakatów, wyborca nie może dowiedzieć się za wiele o kandydacie. Fundacja wraz z inicjatywą "Łodzianie Decydują", przygotowała serię pytań na które chcieliśmy, aby odpowiedzieli kandydaci na prezydenta Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nastała cisza wyborcza, wiele osób nie wie co i o czym pisać aby się nie narazić na kłopoty. Doskonale zdajemy sobie sprawę że cisza wyborcza to fikcja.
Większość z pretendentów i tak ją obejdzie w ten czy inny sposób.
Jako dziennikarz bywam na wielu imprezach i zauważam że podczas ciszy wyborczej gro kandydatów nagle ożywia się i bywa na wszystkich dostępnych wystawach, wernisażach, koncertach nielubianej muzyki, odczytach nieciekawych prelegentów. A szczególności przypominają sobie o kościele i modlitwie choć przez całe poprzednie cztery lata nie odczuwali takiej potrzeby.
Zakładam że dla wielu nominantów przebywanie na każdej mszy w kilku parafiach to nic nowego, to kontynuacja niezabronionej agitacji wyborczej.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważny artykuł i pożyteczna akcja, a zwłaszcza wyniki, które ułatwią niektórym wyborcom podjęcie decyzji. Niestety:
- większość masy wyborczej stanowi prymityw, który jeśli głosuje, to nie patrzy na kogo
- co innego kandydat mówi, co innego robi. Są tacy, którzy z czasem zapominają o tym, co zawarli w swoich programach wyborczych, a zdarzają się nawet i tacy, którzy obietnice składali, jak to mówią Nasi Sojusznicy zza Oceanu, "with fingers crossed"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.