Facebook Google+ Twitter

Łódź sprzedaje wodę innym miastom. Tanio!

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-01 07:11

Władze Łodzi chcą robić interes na... wodzie. Wiceprezydent Karol Chądzyński zaproponował wczoraj miejscowościom szczególnie dotkniętym suszą sprzedaż wody.

- Są miasta i gminy, w których z kranów płynie zanieczyszczona woda albo wręcz jej brakuje. Każdy może więc przyjechać do nas, kupić wodę i zabrać ją beczkowozem - mówił wczoraj Chądzyński, stojąc na tle kurtyny wodnej przy ul. Piotrkowskiej. Dodał, że mimo ogromnej suszy, w Łodzi nie ma problemów z wodą. Miasto pobiera ją z ponad 60 studni głębinowych. Mimo zwiększonego zużycia, jest duża rezerwa - nawet do 50 mln l dziennie.

- Wodę sprzedajemy na metry sześcienne, wystarczy zgłosić się do naszej siedziby przy ulicy Wierzbowej w Łodzi. Kupić trzeba minimum tysiąc litrów. W przeliczeniu wychodzi grosz za 5 litrów - mówi Marek Wilczak, rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. - Tyle samo płacą za litr wody mieszkańcy Łodzi.

Rachunki łodzian są w rzeczywistości prawie dwukrotnie wyższe, bo do ceny wody dochodzą opłaty abonamentowe i stawka za odprowadzenie ścieków.
Do tej pory łódzki ZWiK nie miał klientów spoza Łodzi.
(mm) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.