Facebook Google+ Twitter

Łódź sprzyja opracowywaniu nowych technologii

Wiele polskich miast chce stworzyć u siebie klimat sprzyjający rozwojowi nowych technologii. Jakie pod tym względem panują warunki w Łodzi? Czy jest tu stabilność potrzebna do pracy mającej zaowocować innowacyjnymi fajerwerkami?

Biurowiec przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi / Fot. Tomasz KamińskiWydaje się, że obecnie Łódź ma dość dużą przewagę nad innymi miastami. Przede wszystkim nie jest rejonem drogim. Chodzi tu zarówno o ceny gruntów, mieszkań jak i dzierżaw. Są one niższe niż np. we Wrocławiu. Jeszcze teraz w województwie łódzkim przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na wypłacanie pensji niewygórowanych w stosunku do średniej krajowej.

Rynek pracy jest dość ustabilizowany - nie ma zbyt częstych transferów czy rotacji pracowników. W Łodzi ludzie zbyt często nie zmieniają miejsca zatrudnienia. Wynika to częściowo z tego, że firmy raczej nie podkupują pracowników i nie podbijają stawek w walce o lepszych specjalistów. A tych w mieście nie brakuje. Łódź jest bowiem miastem akademickim. Sześć uczelni publicznych i piętnaście niepublicznych stanowi doskonałe zaplecze naukowe mogące z powodzeniem współpracować z przemysłem i jego laboratoriami. Wielkie możliwości kształcenia policealnego - także dla dorosłych - oraz rozległa sieć szkół języków obcych też ma tu swoje znaczenie. Firmy nie mają trudności w znalezieniu zarówno kadry wyższej, średniej, jak i najniższej. Do tego działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz powstałe w tym roku Klaster Medialny i Łódzki Regionalny Park Innowacyjno-Technologiczny.

W dodatku Urząd Miasta, przy którym działa łódzkie biuro obsługi inwestorów ze swych zadań wywiązuje się znakomicie udzielając inwestującym firmom rozległej pomocy. Potwierdza to m.in. profesor Janusz Filipiak, prezes zarządu firmy Comarch - globalnego dostawcy biznesowych rozwiązań IT kompleksowo obsługujących relacje z klientami i optymalizujących działalność operacyjną a także procesy biznesowe. - W Łodzi jest świetny klimat dla inwestorów - podkreśla profesor Filipiak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.