Facebook Google+ Twitter

Łódź stolicą alpinizmu, eksploracji i przygody

- Poczuj smak prawdziwej przygody, przekonaj się że można żyć ciekawie - takim hasłem promują organizatorzy 9. Explorers Festival, który rozpoczyna się w Łodzi już w najbliższą środę, 14 listopada i potrwa do niedzieli, 19 listopada.

9. Explorers Festival 2007 / Fot. Explorers Festival Przez 5 dni miłośnicy gór i przygody będą mogli wysłuchać opowieści tych, którzy z górami i przygodą są za pan brat. Tych którzy, nierzadko z narażeniem życia, przełamują barierę strachu i granice ludzkiej wytrzymałości, udowadniają że dzięki przygodzie i bezgranicznemu poświęceniu się pasji, można żyć pełnią życia i osiągnąć to co w życiu najważniejsze: szczęście i poczucie spełnienia.

Niegdyś kameralny Festiwal Gór, od kilku już lat znany i rozpoznawany w całym kraju Explorers Festival - zmienił nazwę, ale nie zmienił formuły i specyficznego klimatu imprezy. Mimo obietnic przeniesienia prelekcji, nie zmieniło się również miejsce, w którym się odbywa. Rok do roku niewielka, na szczęście klimatyzowana, sala kinowa Politechniki Łódzkiej wypełniona jest po brzegi gośćmi zjeżdżającymi na tą okazje z całej Polski, a nie rzadko również spoza granic kraju.

Kawa i ciasto z Messnerem


Explorers Festival 2004: Erika Warmbrunn podpisuje swą książkę "Gdzie kończy sie droga" / Fot. Arkadiusz UrbanowiczNiewątpliwą zaletą Festiwalu i tym co w znacznej mierze przyczyniło się do jego sukcesu, jest bezpośredni kontakt publiczności z zaproszonymi gośćmi. W przerwach między prelekcjami i pokazami filmów, można podejść do ludzi znanych z pierwszych stron gazet, z radia i telewizji, porozmawiać, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, poprosić o autograf. W dziewięcioletniej historii imprezę zaszczyciły takie sławy jak: Anna Czerwińska, Erika Warmbrunn, Liv Arnesen, Wojciech Kurtyka, Marek Kamiński, Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki, Doug Scott, Erich von Däniken, a nawet sam Reinhold Messner.

Z roku na rok Festiwal rośnie w siłę, przybywa znakomitych gości, wybitnych podróżników, gwiazd wspinaczki wysokogórskiej, światowej sławy alpinistów i himalaistów. Gośćmi tegorocznego Festiwalu będą: Kurt Albert, Kinga Baranowska, Stipe Božić, Barbara Brighetti, Mélanie Carrier, Olivier Higgins, Alison Gannett, prof. Nicholas Middleton, Radosław "Chopin" Siuda, Martin Strel, Grzegorz Szyszkowski, Paweł Urbański.

Nie tylko filmy i prelekcje


Festiwal nieodłącznie związany jest z szeregiem imprez towarzyszących. Explorers Festival 2004: himalaista Krzysztof Wielicki / Fot. Arkadiusz UrbanowiczW tym roku będą to między innymi: wystawa fotografii Kazimierza Nowaka "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", Wielka Lekcja Geografii zorganizowana w Auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Konkurs Form Wizualnych i Sztuki Prezentacji Artshow 2007 w którym rywalizować będą w kategorii: film dokumentalny o tematyce eksploracyjnej, twórcy filmów i reportaży z całego świata, najwybitniejszym osobistościom świata eksploracji i przygody wręczone zostaną prestiżowe Światowe Nagrody Explorer 2007, zaś najznamienitszym twórcom dzieł filmowych poświęconych eksploracji i sportom ekstremalnym nagrody Camera Extreme 2007.

Szczegółowy program 9. Explorers Festival dostępny jest na stronie organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Stary znajomy Krzysiek Wielicki (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2007 23:04

nie stey krzycza za akredytacje foto 500 pln !!!;/ chyba ich zgjelo

Komentarz został ukrytyrozwiń

!!!!!!!!!! ++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.