Facebook Google+ Twitter

Łódź stolicą Street Artu. Druga edycja „Galerii Urban Forms"

23 sierpnia Łódź stanie się światową stolicą Street Artu. Tego dnia rozpoczyna się druga edycja realizacji projektu miejskiej galerii Fundacji Urban Forms.

Przez pięć tygodni dni na ścianach pięciu kamienic najwięksi artyści sceny ulicznej będą tworzyć wielkoformatowe murale. Dzięki nim centrum miasta zamieni się w największą w kraju i jedną z największych na świecie galerii sztuki pod gołym niebem. Wśród zaproszonych gości pojawią się min. osławiony brazylijski duet Os Gemos i uznawany za jedno z największych odkryć nurtu, Chilijczyk Inti.

- To obecnie jedne z „;najgorętszych” nazwisk Street Artu - tłumaczy Michał Bieżyński, dyrektor artystyczny fundacji Urban Forms, która wspólnie z Urzędem Miasta w Łodzi współorganizuje projekt galerii. - Os Gemos to prawdziwe ikony sztuki ulicznej. Ich prace od ponad ćwierć wieku wyznaczają trendy i inspirują młodych twórców. Ściany, na których tworzyli są prawie jak miejsca kultu.
Ich obrazy zdobią budynki od Nowego Yorku przez Sao Paulo, Buenos Aires aż po Lizbonę i Berlin oraz światowe galerie i muzea. Jedno z ich dzieł ozdabiało m.in. wejście do budynku słynnej londyńskiej galerii Tate Modern.

W Łodzi Os Gemos tworzyć będą z hiszpańskim twórcą Aryzem, którego znamy z ubiegłorocznej edycji imprezy. - Ich wspólne dzieło będzie prawdopodobnie jednym z najważniejszych i najbardziej spektakularnych malowideł ściennych w tym roku na świecie - mówi Michał Bieżyński.

Inti to dla odmiany świeże ale bardzo obiecujące nazwisko w świecie sztuki miejskiej. - Jego twórczość cechuje niezwykła wrażliwość i bardzo głębokie nawiązania do folkloru Ameryki Łacińskiej - mówi Michał Bieżyński. - Jego obrazy to prawdziwa eksplozja barw, żywa i precyzyjnie wykonana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.