Facebook Google+ Twitter

Łódź. Straż Miejska w opinii mieszkańców miasta

1 lipca Tomasz Sadzyński, pełniący funkcję prezydenta Łodzi, poinformował o odwołaniu Pawła Lipskiego ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

 / Fot. Straż Miejska w ŁodziTrzy lata temu zastąpił on zwolnionego wówczas legendarnego już komendanta Sławomira Seligę. Seliga został zwolniony m.in. ponieważ wyszło na jaw, że strażnicy miejscy remontowali w godzinach pracy dom zastępcy komendanta. Paweł Lipski miał być lekiem na poprawę wizerunku strażników w Łodzi. Nie do końca się udało. Serwis Wiadomości24.pl zapytał mieszkańców miasta co sądzą o funkcjonowaniu miejskiej formacji.

Katarzyna, studentka: - Przyznam szczerze, że ja widzę głównie strażników miejskich jak jeżdżą po ulicy Piotrkowskiej. Mieszkam na Widzewie i mało kiedy ich tam widzę, chyba, że patrolują osiedle nocą.

Pan Michał, przedsiębiorca: - Zastanawiam się nad zasadnością funkcjonowania strażników w Urzędzie Miasta. Rozumiem, że muszą ochraniać budynki, ale czy nie można było ich wypuścić na ulicę a zatrudnić profesjonalną firmę ochroniarską?

Jakub, student: - Nie wiem czemu, ale mało kiedy widzę interweniujących strażników. Częściej potrafią po kilka razy jeździć po Piotrkowskiej. Ale czy rzeczywiście ich tylu tam potrzeba?

Ewa, studentka: - Posterunek Straży Miejskiej jest niedaleko mojego bloku. Ale rzadko ich widzę w okolicy. Czasem tylko na pobliskim ryneczku.

Pan Krzysztof, sprzedawca: - Podoba mi się, że strażnicy zakładają blokady tym, którzy źle parkują. Za którymś razem może kierowcy nauczą się prawidłowo parkować.

Joanna, studentka: Kiedyś widziałam dużo patroli pieszych na ulicach. Teraz wydaje mi się, że wszyscy chyba przesiedli się do aut. To chyba nie jest dobry sposób na pilnowanie porządku w mieście.

Pani Jadwiga, emerytka: - Wydaje mi się, że strażników po prostu na ulicach miasta nie widać. Są w centrum, ale przecież na tym miasto się nie kończy. Powinni chyba częściej chodzić po mieście i po osiedlach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karol.
  • Karol.
  • 24.07.2011 21:35

Straż miejska jest niepotrzebna (moim zdaniem). W miejsce straży miejskiej do pracy w teren powinni być desygnowani policjanci. Z moich obserwacji wynika że straż miejska zajmuje się głównie dręczeniem ludzi za naprawde błache wykroczenia. Wieczna walka z starszymi kobietami sprzedającymi kwiaty w centrum miasta, krycie się i wypisywanie mandatów za przejście w niedozwolonym miejscu. Bardzo wątpie to, aby istnienie straży miejskiej ziększało nasz poziom bezpieczeństwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.