Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15890 miejsce

Łódź: Straż miejska w sieci

Do niedawna łódzka straż miejska, jako jedyna ze służb miejskich nie posiadała swojej strony w internecie. Od kilkunastu tygodni to się zmieniło. Wiadomości24.pl przyjrzały się bliżej witrynie łódzkich strażników miejskich.

Na stronie łódzkiej straży miejskiej można znaleźć wiele przydatnych informacji, których wcześniej próżno było szukać w internecie / Fot. Daniel Siwak | screen: Strazmiejska.lodz.plPolicja (komenda miejska i wojewódzka), Straż Pożarna (komenda miejska i wojewódzka), Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, a nawet łódzki Inspektorat Transportu Drogowego (formacja ta powstała w 2001 roku - przyp. red.) - te służby od dawna posiadały swoje miejsce w sieci.

Straż miejska, choć istnieje w Łodzi od prawie 10 lat, dopiero w tegoroczne wakacje uruchomiła pod adresem www.strazmiejska.lodz.pl swoją stronę internetową.

Przydatne informacje dla mieszkańców


Nie każdy wie, ale łódzka straż miejska posiadała wcześniej swoje miejsce w sieci, jako cześć serwisu Urzędu Miasta Łodzi. Jednak prócz telefonów kontaktowych nie było tam żadnych innych informacji. Na nowej stronie znajdziemy m.in. informacje o najciekawszych interwencjach, akty prawne oraz zadania i obowiązki strażników. W zakładce o straży miejskiej na stronie Urzędu Miasta Łodzi, prócz telefonów kontaktowych nie było tak żadnych innych informacji. / Fot. Daniel Siwak | screen: uml.lodz.pl

Poza tym znaleźć tu można informacje o programach profilaktycznych (m.in. "Posprzątaj, to nie jest kupa roboty", "Program Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18!") czy jak postępować w przypadku nałożenia przez funkcjonariuszy blokady na koła lub odholowania samochodu. Rowerzyści w końcu dowiedzą się, gdzie i w jakich godzinach mogą bezpłatnie oznakować swój jednoślad. Aby to zrobić wystarczy posiadać przy sobie dowód osobisty oraz dowód potwierdzający, że rower jest jego własnością np. rachunek.

Za pomocą internetu możemy zgłosić interwencję. Jednak, aby zgłoszenie tą drogą było brane pod uwagę musimy podać prawdziwe dane (imię i nazwisko, numer telefonu) przestrzegają łódzcy strażnicy miejscy.

Strona mało wypromowana

Odnośnik na stronie urzędu miasta znajdziemy dopiero w dziale "Struktura organizacyjna UMŁ", a potem w zakładce "Pozostałe jednostki organizacyjne miasta". Trudno się akurat domyśleć, że tam może się znajdować. Na pięciu łodzian, którym pokazałem stronę straży miejskiej, tylko trzech wiedziało o istnieniu strony.

Pani Katarzyna, kierowca
- Już kilka razu miałam zakładaną blokadę na kołach dlatego wiem co robić, jak coś takiego mnie spotka. Jednak myślę, że pozostali kierowcy powinni tam zajrzeć.

Robert, rowerzysta
- Nie wiedziałem, że łódzka straż miejska ma swoją stronę www. Może dzięki tym aktualnością poprawią sobie opnie wśród mieszkańców. Poza tym już wiem, gdzie mogę oznakować swój rower.

Pani Janina, młoda mama
- A mnie najbardziej interesuje ta zakładka o strażnikach w szkole. Mój syn poszedł w tym roku do szkoły i zawsze dobrze wiedzieć, jak straż miejska współpracuje w zakresie ochrony najmłodszych w murach szkół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pewnie Mateusz się zapłacze :P Więc lepiej się nie zapadaj :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważaj bo wujo się zapadnie pod ziemię :-] I co wtedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ proszę...czego tu się można dowiedzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.09.2007 17:55

Nie no wujo masz juz takie prestiz u mnie ze mala bania:D +++++++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.