Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28941 miejsce

Łódź: Straż pożarna i LPR wspólnie na rzecz ratowania życia

Na terenie Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta podpisane zostało porozumienie dotyczące współpracy straży pożarnej oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Chwile po podpisaniu porozumienia. Od lewej: dyrektor Regionalnego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Wschód" Krzysztof Przybysz, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Andrzej Witkowsk / Fot. Daniel SiwakWspólne porozumienie zostało podpisane pomiędzy wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską, komendantem wojewódzkim PSP w Łodzi st. bryg. Andrzejem Witkowskim i dyrektorem Regionalnego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Wschód" Krzysztofem Przybyszem. Porozumienie określa takie kwestie jak: podział zadań pomiędzy poszczególnymi służbami, organizacja łączności radiowej, ewakuacja poszkodowanych czy zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca.

- To porozumienie jest bardzo ważne ponieważ dzięki niemu poszkodowanemu szybciej zostanie udzielona pomoc. JeśliZainteresowanie mediów tematem współpracy PSP i LPR było spore. Po podpisaniu porozumienia odbyła się krótka konferencja prasowa.  / Fot. Daniel Siwak uda nam się je zrealizować to chory powinien dotrzeć we właściwym czasie do odpowiedniego szpitala - powiedziała Jolanta Chełmińska. - Praca i przygotowanie strażaków tutaj na lądzie w połączeniu z siłami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest takim rozwiązaniem, które wypełnia ustalenia w całym systemie ratownictwa medycznego - dodała.

Przed podpisaniem porozumienia odbył się krótki pokaz z udziałem śmigłowca Mi-2 PLUS, użytkowanego przez LPR w łódzkim porcie lotniczym. Powietrzna karetka z miejsca stacjonowania przyleciała w okolice strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej. Tu czekał już na nią strażak, który pokierował śmigłowiec, aby ten mógł bezpiecznie wylądować. Następnie lekarz Grzegorz Maciejowski dowiedział się o obrażeniach i stanie pacjenta. Potem strażacy pomogli Śmigłowiec Mi-2 Plus Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ratuje pacjentów z Łodzi i województwa.  / Fot. Daniel Siwak przenieść poszkodowanego do helikoptera, gdzie przejęła go załoga. I choć to tylko pokaz, takie sytuacje zdarzają się dosyć często w pracy ratowników.

- To co robimy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego czy przylotem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego to już standard w straży pożarnej - chwalił st. bryg. Andrzej Witkowski, komendant wojewódzki PSP w Łodzi.

Do tej pory śmigłowce medyczne LPR-u latały tylko w dzień ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu porozumieniu strażacy będą mogli pomóc zabezpieczyć lądowanie również nocą.

Lekarz Grzegorz Maciejewski dowiaduje się od strażaków o obrażeniach i stanie pacjenta.  / Fot. Daniel Siwak Jolanta Chełmińska zwiedziła wnętrze jednego z najnowocześniejszych wozów lotniskowej straży pożarnej w Polsce. / Fot. Daniel SiwakWozy bojowe, które są w dyspozycji Lotniskowej Straży Pożarnej Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.   / Fot. Daniel Siwak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A ja już myślałam, że chodzi o Ligę Polskich Rodzin. To tak, jak się czyta tylko tytuły. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.