Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2236 miejsce

Łódź. Strażacy z całego regionu otrzymali nowe wozy gaśnicze

Łodzianie odwiedzający w środę rynek Manufaktury, przez półtorej godziny mogli podziwiać blisko 30 nowoczesnych wozów strażackich.

Dwadzieścia dziewięć aut na rynku Manufaktury robiło ogromne wrażenie na odwiedzających centrum handlowe. / Fot. Daniel SiwakW tym dniu nastąpiło oficjalne przekazanie ich jednostkom Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa łódzkiego. Na uroczystości pojawili się m.in. komendant wojewódzki PSP Andrzej Witkowski, wiceminister MSWiA Zbigniew Sosnowski, marszałek województwa Włodzimierz Fisiak oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.

Scanie, mercedesy, renaulty, iveco czy many trafiły m. in. do jednostek w Konstantynowie Łódzkim, Rzęczycy, Ujeździe, Chechłe, Bolimowie, Gidli, Przesiadłowie, Pruszkowie, Woli Zaradzyńskiej, Sulejowie oraz Sieradzu. Łącznie jest to 30 nowoczesnych wozów strażackich, choć w Łodzi pojawiło się tylko 29 aut, ponieważ jedno z nich w noc poprzedzającą uroczystość, brało udział w akcji gaśniczej.

Koszt jednego specjalistycznego wozu bojowego może wynieść nawet pół miliona złotych. / Fot. Daniel Siwak - Cieszycie się ogromnym zaufaniem społecznym i wasza niezawodność w działaniu jest tym bardziej skuteczna, o ile dysponujecie lepszym sprzętem - mówiła wojewoda łódzki. - Myślę, że ta ogromna mądrość związana z tym co kojarzymy z bezpieczeństwem - dodała Chełmińska.

Władze województwa systematycznie doposażają strażaków. Od 2008 roku otrzymali już blisko 60 wozów bojowych, których koszt to ponad 40 mln złotych. - Chciałbym przede wszystkim podziękować strażakom. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, będzie po prostu bezpieczniej - powiedział Włodzimierz Fisiak. Dodał, że nieraz sprzęt strażaków pomagał w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych w województwie.

Ochotnicza Straż Pożarna wchodzi w XXI wiek


Dwa nowoczesne man-y dla OSP Przesiadłów oraz OSP Ujazd. / Fot. Daniel Siwak Najbardziej zadowoleni są oczywiście strażacy do których trafił sprzęt. Niektóre jednostki OSP dzięki niemu mogły przesiąść się z wysłużonych starów i jelczów do nowoczesnych, a przede wszystkim dobrze wyposażonych wozów bojowych.

- Radości z pojawienia się nowego auta nie było końca. Czym lepszy sprzęt, tym lepsze działanie strażaków i szybciej możemy dotrzeć na miejsce zdarzenia - mówił Kazimierz Bala z OSP w Przesiadłowie.

Włodzimierz Goździk, wójt gminy Ujazd mówi wprost, że gdyby nie środki unijne, to gmina nie mogłaby sobie nigdy pozwolić na zakup nowych wozów strażackich. Oba auta kosztowały Nowoczesnego man-a trafił także do Sulejowa. Strażacy w tej miejscowości dbają również o wypoczywających nad tamtejszym zalewem. / Fot. Daniel Siwakponad 1,6 mln złotych, z czego ponad 1,4 mln złotych to kwota przekazana przez Unię Europejską.

Strażacy w Sulejowie również dostali nowy wóz strażacki. W tej miejscowości dbają oni również o turystów wypoczywających nad tamtejszym zalewem.

- U nas w gminie jest to już drugie auto, pierwsze w mieście Sulejów przyjechało w czerwcu tego roku. Im więcej sprzętu tym mamy większe możliwości ratowania życia - chwali się Janusz Błaszczyński z OSP Sulejów. - Jest to nowe auto, nowy sprzęt i zdecydowanie będzie się lepiej sprawować niż te starsze - dodał.

Po uroczystości, strażacy udali się na tradycyjną grochówkę. Kolumna dwudziestu dziewięciu wozów strażackich na sygnale rozjechała się do swoich miejscowości przed godziną 15. Zakup wyposażenia dla PSP i OSP pochodzi ze środków poszczególnych samorządów oraz dofinansowań Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mateusz zdrojowy
  • mateusz zdrojowy
  • 22.11.2011 14:17

unas w osp też mamy nowe samochdy

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian
  • marian
  • 31.08.2011 14:07

nono sie dorobili cwele
tylko piast gliwice

Komentarz został ukrytyrozwiń
roni
  • roni
  • 08.01.2011 14:21

Pozazdrościć mądrych głów w Gminie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie!!! Tylko się cieszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.