Facebook Google+ Twitter

Łódź. Strażnicy miejscy walczą ze sprzedającymi z pudełek

4 września przed godziną 10, na skrzyżowaniu ulicy Tatrzańskiej i Dąbrowskiego pojawili się strażnicy, tym razem bez urzędników.

Straż miejska po drugiej stronie ulicy czeka na handlarzy z pudełek / Fot. P.GłowackiStrażnicy ustawili się niedaleko miejsca, w którym handlowali z pudełek sprzedawcy. Dwa radiowozy stały przed godziną 10 w okolicy sklepu Rossmann przy ulicy Tatrzańskiej. W jednym z samochodów był patrol straży miejskiej, który obserwował czy żaden z handlujących tu kupców nie zacznie rozkładać towaru. Kolejny patrol stał po przeciwnej stronie ulicy. Handlujących osób jeszcze nie było na miejscu.

Przypomnijmy, że urzędnicy z Zarządem Dróg i Transportu i strażnikami miejskimi rozpoczęli od 24 sierpnia walkę z handlującymi, stosując tzw. system warszawski. Działając na podstawie artykułu 343 kodeksu cywilnego, mówiącego o tym, że urzędnik miejski, jako właściciel terenu, ma prawo przywrócić teren do takiego stanu, jaki był przed zajęciem przez sprzedającego.

Strażnicy miejscy wraz z urzędnikami, pojawili się na skrzyżowaniu ulic Tatrzańskiej i Straż miejska pilnująca "pudlarzy" pod sklepem Rossmann / Fot. P.GłowackiDąbrowskiego kilka dni temu, w celu zarekwirowania towaru i przewiezieniu do specjalnego magazynu. Handlarki nie dały jednak za wygraną, układając towar w piramidę i obstawiając go dookoła. W kierunku strażników poleciały towary, przeznaczone do sprzedaży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.