Facebook Google+ Twitter

Łódź: Strażnik więzienny posiedzi w celi do końca życia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-17 15:47

Sąd apelacyjny w Łodzi utrzymał wyrok dożywocia dla strażnika więziennego, który zastrzelił trzech policjantów. Sąd podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego z Sieradza.

Zażalenie na wyrok złożył obrońca oskarżonego Damiana Ciołka. Adwokat wnosił o złagodzenie wyroku i przyjęcie, że w przypadku zabójstwa policjantów oskarżony działał "w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia" oraz w warunkach ograniczonej poczytalności. Sąd uznał, że apelacja jest bezzasadna, a ustalenia poczynione przez sąd pierwszej instancji są prawidłowe i oparte na odpowiednim materiale dowodowym, ocenionym z zachowaniem wszelkich reguł postępowania.

Sąd podkreślil, że oskarżony był i jest zdrowy psychicznie. W momencie zbrodni miał ograniczoną poczytalność ze względu na stres i problemy rodzinne. Sąd zauważył jednak, że oskarżony był współwinny tych problemów i nie uczynił nic, aby sobie pomóc.

W listopadzie zeszłego roku sąd skazał Damiana Ciołka na dożywocie i nakazał wpłacić 50 tysięcy złotych na fundację wspierającą wdowy i sieroty po zabitych policjantach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.