Facebook Google+ Twitter

Łódź. Superszybkie połączenie Retkini z Olechowem

Do końca 2012 roku ma powstać szybkie połączenie Retkini z Olechowem.

Cityrunner na ulicach Łodzi / Fot. www.wikipedia.orgTramwaj PESA 122N na Placu Niepodległości w Łodzi / Fot. www.wikipedia.orgSuper szybka trasa komunikacji tramwajowej ma połączyć dwa osiedla - Retkinię i Olechów. Na trasie planowany jest podziemny tunel, na odcinku blisko kilometra, pomiędzy placem Zwycięstwa i ulicą Wydawniczą.

Wiadomo już, że zmodernizowanie zostaną wszystkie skrzyżowania na trasie wschód - zachód (podobnie jak w przypadku trasy północ - południe). Powstanie też centrum sterowania ruchem.

Koszt całości inwestycji wyniesie około 350 mln złoty. Z uwagi na to, że została ona zakwalifikowana do unijnego projektu Infrastruktura i Środowisko, Łódź na realizację otrzyma rekordową kwotę 140 mln złoty dofinansowania z funduszy europejskich.

Przebudowa centrum miasta, budowa tunelu łączącego dwie stacje kolejowe Łódź - Fabryczną i Łodź - Kaliską... Czy czeka nas chaos komunikacyjny?

Tramwaj zakupiony przez MPK Łódź na potrzeby Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. / Fot. www.wikipedia.orgŹródła:
1. egazeta.express.lodz.pl
2. Express Ilustrowany Nr 303/2009 z 29.12.2009
3. pl.wikipedia.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jasne, że czeka nas chaos komunikacyjny bo bez tego ani rusz. Pocieszające jest to, że mieszkańcy Łodzi mają już spore doświadczenia, związane z modernizacją miasta. Pewnie więc i tę kolejną rewolucję przeżyją. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.