Facebook Google+ Twitter

Łódź świętuje

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-05-17 08:44

Od odsłonięcia 185-centymetrowego obelisku koło ratusza na placu Wolności rozpoczęły się wczorajsze obchody Święta Łodzi. Obelisk składa się ze 185 płytek centymetrowej grubości i upamiętnia 185. rocznicę nadania nazwy ulicy Piotrkowskiej.

Każda warstwa ma kształt łódki, symbolu miasta - mówi Marek Janiak, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej i pomysłodawca projektu. - Całość wykonano z niezniszczalnej stali nierdzewnej.

Co roku będzie dokładana kolejna warstwa. Zapas płytek na najbliższe dziesięć lat jest przechowywany w szafie pancernej w delegaturze UMŁ Łódź-Śródmieście.

Po południu przy Ławeczce Tuwima mieszkańcom miasta, którzy złożyli podpis pod "Łódzką Deklaracją Tożsamości" (jej tekst został wydrukowany na tkaninie o długości 185 m) wręczano "łódzkie paszporty".

W tym czasie na Pietrynie pojawiło się wiele osób, które spacerowały między straganami, wjeżdżały strażackim wysięgnikiem na wysokość 18 metrów i podziwiały kolorowo ubranych szczudlarzy. Dzieciaki bawiły się na zjeżdżalni i ujeżdżając sztucznego byka.

Obchody Święta Łodzi potrwają cały weekend. Dziś (sobota) w godz. 11 - 12.30 w pasażu Schillera odbędą się pokazy i parada samby. O godz. 13 rozpocznie się "Taniec z VIP-ami" (wystąpi m.in. Miss Polonia Barbara Tatara). Od godz. 18 na scenie przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza zagrają łódzkie zespoły rockowe.

W niedzielę w pasażu Schillera i na wspomnianej scenie będzie można podziwiać pokazy tańca i wziąć udział w warsztatach tanecznych. O godz. 18 rozpocznie się koncert Budki Suflera. Świętowanie zakończy - o godz. 22 - pokaz sztucznych ogni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.