Facebook Google+ Twitter

Łódź świętuje swą rocznicę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 13:56

Rozpoczęło się święto Łodzi - obchody 585. rocznicy nadania praw miejskich. Król Władysław Jagiełło i średniowieczni rycerze z grupy rekonstrukcyjnej wręczyli prawa miejskie Elżbiecie Hibner z Zarządu Województwa łódzkiego i prezydentowi miasta, Jerzemu Kropiwnickiemu.

Widok rycerza w ciężkiej zbroi nikogo dziś w Łodzi nie dziwi - w ramach święta miasta otwarto "Wioskę Historyczną". Przez dwa dni toczyć się będą w niej inscenizowane walki, w których weźmie udział czterystu wojowników z całej Polski.

Średniowieczne i starożytne bitwy, turnieje i konkursy w łucznictwie - to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Jak mówi Organizator imprezy, Wojciech Wasiak, w wiosce będzie można zobaczyć również starożytnych Rzymian. Pokazywany będzie, między innymi, rzymski sąd, targ niewolników i rzymskie uzbrojenie.

Łódzka Wioska Historyczna to także warsztaty rekonstrukcji historycznej, podczas których członkowie bractw wymienią doświadczenia i podszkolą rycerskie umiejętności. Zorganizowane bedą też warsztaty historyczne dla dzieci. Wioskę historyczną w łódzkim Artutówku można odwiedzać do jutra

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.