Facebook Google+ Twitter

Łódź sztuką teatralną stoi...

Zaplanowany na 27 marca 2010 r. Międzynarodowy Dzień Teatru stał się doskonałą okazją do tego, by łódzkie teatry zjednoczyły się we wspólnym działaniu i "wyszły" na ulice.

Logotyp akcji / Fot. Dotknij TeatruAkcja pod hasłem "Dotknij Teatru" ma na celu promowanie sztuki teatralnej wśród Łodzian, m.in. poprzez przełamanie stereotypów i wskazanie związków, łączących teatr z życiem codziennym. Ponadto służyć ma "promocji miasta jako ośrodka nowoczesnych inicjatyw artystycznych oraz integracji łódzkich środowisk kulturalno-oświatowych, ich aktywizacji do współdziałania na rzecz świadomego budowania kulturalnego wizerunku miasta".

Projekt zakłada "wieloaspektową prezentację zjawisk teatralnych" i zainicjowanie wydarzeń związanych z teatrem w nietypowej przestrzeni i różnych środowiskach. "Dotknij Teatru" ma szansę stać się doskonałym przykładem solidarności i podjęcia wspólnego wysiłku wielu instytucji, które łączy wspólny cel, np. walka o uzyskanie dla miasta tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

W "Dotknij Teatru" zadeklarowały swój udział m.in. Teatry: Muzyczny, Nowy, Arlekin i Pinokio, Muzea: Kinematografii i Włókiennictwa, oraz Łódzki Dom Kultury, PWSFTViT i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiecej takich artylulow ;)
Pozdrawiam Bogdan Wegrzynek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.