Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19590 miejsce

Łódź szuka talentów - konkurs na spektakl muzyczny

Teatr Muzyczny w Łodzi postanowił dać szansę młodym twórcom, którzy marzą o przeniesieniu swoich pomysłów na profesjonalną scenę. Do 18 sierpnia br. mogą oni składać swoje własne projekty spektaklu muzycznego.

Spektakl Szukamy pasjonatów, którzy chcą pokazać szerszej publiczności swój talent, przenieść na scenę to, co do tej pory ukrywali w szufladach. Ludzi, którzy potrafią zachęcić nas do realizacji swojego pomysłu - mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik projektu - Oczekujemy od startujących w konkursie osób lub zespołów kompletnie przemyślanych projektów: począwszy od tekstu sztuki a skończywszy na procesie produkcji spektaklu.

Prace konkursowe muszą zawierać m.in. skład ekipy realizatorskiej, krótki opis pomysłu ze wskazaniem jego charakteru, szczegółowy opis struktury spektaklu (aktów i scen), określenie składu posiadanej lub poszukiwanej obsady i zespołu muzycznego, spis utworów muzycznych, koncepcję scenograficzną i oświetleniową oraz zarys koncepcji promocyjnej.

Zwycięski projekt doczeka się swojej realizacji na scenie Teatru Muzycznego w ramach cyklu Off-Północna. Ważne jest, by startujący w konkursie mieli świadomość, że biorą na siebie ogrom pracy, której nikt za nich nie wykona - podkreśla Krzysztof Wawrzyniak - Będą mieli nasze wsparcie w realizacji, ale to do nich należy zadbanie o każdy najmniejszy szczegół - tak jak w profesjonalnym teatrze. W ramach nagrody teatr gwarantuje m.in. dostęp do sal prób i sceny, możliwość użycia niewykorzystywanych w bieżącym repertuarze kostiumów (wraz z drobnymi przeróbkami), rekwizytów i elementów scenografii, pomoc pracowni krawieckiej i plastycznej, pomoc w uzupełnieniu obsady, możliwość skorzystania z kanałów marketingowych teatru i wreszcie nagrodę pieniężną, którą można przeznaczyć na niezbędne przygotowania.

Off-Północna to szansa dla nas, osób obracających się w obszarze teatrów muzycznych, na wyłowienie młodych, zdolnych ludzi, którzy może nie mają dość odwagi, by sami do nas przyjść. Dajemy im szansę na zaistnienie - mówi Zbigniew Macias, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi - Na każdym etapie przygotowań będą mogli liczyć na naszą pomoc, tak byśmy wspólnie uzyskali jak najlepszy efekt. Co więcej - zwycięski spektakl ma szansę na stałe zagościć w naszym repertuarze. Wszystko zależeć będzie od najważniejszego jurora konkursu - Widza.

Opatrzone kodami prace konkursowe należy składać w sekretariacie Teatru Muzycznego w Łodzi (ul. Północna 47/51), w dni robocze, w godzinach od 8.30 do 15.30 nie później niż do 18 sierpnia br. Ogłoszenie wyników nastąpi do 10 października, zaś premiera zwycięskiego spektaklu planowana jest w lutym 2016 roku. Szczegółowy opis konkursu wraz z regulaminem zamieszczony został na stronie internetowej teatru.

Wszelkich informacji na temat szczegółów konkursu udziela kierownik projektu - Krzysztof Wawrzyniak, dostępny w godzinach od 15.00 do 17.00 pod numerem telefonu (+48)517607259.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.