Facebook Google+ Twitter

Łódź: Teatr pod chmurką

W ramach Letniego Festiwalu Sztuki w łódzkiej Manufakturze wystąpił Teatr Chorea. Spektakl "Tezeusz w labiryncie" to połączenie gestu, śpiewu i słowa. Źródłem inspiracji dla tej grupy teatralnej jest antyczna Grecja.

 / Fot. Marcin DomańskiSpektakl, który odbył się w minioną niedzielę na rynku w Manufakturze, zgromadził liczną publiczność. To już drugi z cyklu czterech spektakli. Tym razem podziwiać mogliśmy sztukę "Tezeusz w labiryncie" w reżyserii Doroty Porowskiej i Elżbiety Rojek. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest Tomasz Rodowicz.

Widzowie zostali przeniesieni w świat antycznej Grecji. Sztuka przyciągała feerią kolorów i dźwięków a także niezwykłą choreografią. Jedna z tanecznych scen w spektaklu / Fot. Marcin DomańskiKrótka historia nawiązująca do mitu o Tezeuszu i Ariadnie została opowiedziana w sposób ciekawy i trochę inny. Nie było to zwykłe przedstawienie teatralne. I mimo tego, że osoby siedzące w dalszych rzędach musiały się nieco nagimnastykować, aby dostrzec każdy watek, to było warto.

Kolejny spektakl wystawiony zostanie 24 sierpnia. Tym razem będzie to "Świniopolis" w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Początek o 21:30. Wstęp jest wolny.
Aktorzy kłaniają się po spektaklu / Fot. Marcin Domański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.